Ogłoszenie nr 559365-N-2017 z dnia 2017-08-01 r.

Gmina Dąbrowa Górnicza: „Wykonanie dokumentacji projektowych pod nazwą: ZADANIE A - „Zagospodarowanie terenu Parku Hallera część A i B w Dąbrowie Górniczej” ZADANIE B - „Zagospodarowanie terenu Osiedla przy ulicy Mickiewicza, Krasińskiego i 6 Sierpnia w Dąbrowie Górniczej” w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Rewitalizacja przestrzeni publicznych i terenów zdegradowanych w Dąbrowie Górniczej”.
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - Usługi

Zamieszczanie ogłoszenia:
Zamieszczanie obowiązkowe

Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego

Zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie


Nazwa projektu lub programu


O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie zakłady pracy chronionej oraz wykonawcy, których działalność, lub działalność ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, obejmuje społeczną i zawodową integrację osób będących członkami grup społecznie marginalizowanych

Nie

Należy podać minimalny procentowy wskaźnik zatrudnienia osób należących do jednej lub więcej kategorii, o których mowa w art. 22 ust. 2 ustawy Pzp, nie mniejszy niż 30%, osób zatrudnionych przez zakłady pracy chronionej lub wykonawców albo ich jednostki (w %)
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

Postępowanie przeprowadza centralny zamawiający

Nie

Postępowanie przeprowadza podmiot, któremu zamawiający powierzył/powierzyli przeprowadzenie postępowania

Nie

Informacje na temat podmiotu któremu zamawiający powierzył/powierzyli prowadzenie postępowania:


Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie przez zamawiających

Nie

Jeżeli tak, należy wymienić zamawiających, którzy wspólnie przeprowadzają postępowanie oraz podać adresy ich siedzib, krajowe numery identyfikacyjne oraz osoby do kontaktów wraz z danymi do kontaktów:


Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej

Nie

W przypadku przeprowadzania postępowania wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej – mające zastosowanie krajowe prawo zamówień publicznych:


Informacje dodatkowe:


I. 1) NAZWA I ADRES:
Gmina Dąbrowa Górnicza, krajowy numer identyfikacyjny 27625531200000, ul. ul. Graniczna  21 , 41300   Dąbrowa Górnicza, woj. śląskie, państwo Polska, tel. 322 956 700, , e-mail zamowienia_publiczne@dabrowa-gornicza.pl, , faks 32 2625032, 2956700.
Adres strony internetowej (URL): www.bip.dabrowa-gornicza.pl
Adres profilu nabywcy:
Adres strony internetowej pod którym można uzyskać dostęp do narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne

I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Administracja samorządowa

I.3) WSPÓLNE UDZIELANIE ZAMÓWIENIA (jeżeli dotyczy):
Podział obowiązków między zamawiającymi w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania, w tym w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej (który z zamawiających jest odpowiedzialny za przeprowadzenie postępowania, czy i w jakim zakresie za przeprowadzenie postępowania odpowiadają pozostali zamawiający, czy zamówienie będzie udzielane przez każdego z zamawiających indywidualnie, czy zamówienie zostanie udzielone w imieniu i na rzecz pozostałych zamawiających):

I.4) KOMUNIKACJA:


Nieograniczony, pełny i bezpośredni dostęp do dokumentów z postępowania można uzyskać pod adresem (URL)
Tak
www.bip.dabrowa-gornicza.pl


Adres strony internetowej, na której zamieszczona będzie specyfikacja istotnych warunków zamówienia
Tak
www.bip.dabrowa-gornicza.pl


Dostęp do dokumentów z postępowania jest ograniczony - więcej informacji można uzyskać pod adresem
Nie


Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać:


Elektronicznie
Nie
adres


Dopuszczone jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:

Nie
Inny sposób:


Wymagane jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:

Tak
Inny sposób:
pisemnie
Adres:
Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej, ul. Graniczna 21, parter, stanowisko nr 13 – INFORMACJA


Komunikacja elektroniczna wymaga korzystania z narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne
Nie
Nieograniczony, pełny, bezpośredni i bezpłatny dostęp do tych narzędzi można uzyskać pod adresem: (URL)
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
„Wykonanie dokumentacji projektowych pod nazwą: ZADANIE A - „Zagospodarowanie terenu Parku Hallera część A i B w Dąbrowie Górniczej” ZADANIE B - „Zagospodarowanie terenu Osiedla przy ulicy Mickiewicza, Krasińskiego i 6 Sierpnia w Dąbrowie Górniczej” w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Rewitalizacja przestrzeni publicznych i terenów zdegradowanych w Dąbrowie Górniczej”.

Numer referencyjny:
ZP.WIM.271.4.44.2017

Przed wszczęciem postępowania o udzielenie zamówienia przeprowadzono dialog techniczny

Nie


II.2) Rodzaj zamówienia:
Usługi

II.3) Informacja o możliwości składania ofert częściowych

Zamówienie podzielone jest na części:
Tak

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu można składać w odniesieniu do:

tylko jednej części

Zamawiający zastrzega sobie prawo do udzielenia łącznie następujących części lub grup części:



Maksymalna liczba części zamówienia, na które może zostać udzielone zamówienie jednemu wykonawcy:

1



II.4) Krótki opis przedmiotu zamówienia
(wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań )
a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:
I. Postępowanie o udzielenie zamówienia prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2015r., poz. 2164 z późn. zm.) zwanej dalej ustawą Pzp, o wartości zamówienia poniżej 209.000,00 EUR. II. Opis przedmiotu zamówienia w zakresie ZADANIA A i ZADANIA B został dokonany odrębnie w ZAŁĄCZNIKU I do ogłoszenia - INFORMACJE DOTYCZĄCE OFERT CZĘŚCIOWYCH.


II.5) Główny kod CPV:
71220000-6

Dodatkowe kody CPV:




II.6) Całkowita wartość zamówienia
(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:

(w przypadku umów ramowych lub dynamicznego systemu zakupów – szacunkowa całkowita maksymalna wartość w całym okresie obowiązywania umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów)


II.7) Czy przewiduje się udzielenie zamówień, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 i 7 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp:
Tak
Określenie przedmiotu, wielkości lub zakresu oraz warunków na jakich zostaną udzielone zamówienia, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp: 1. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień, o których mowa w art. 67 ust.1 pkt. 6 ustawy Pzp w odniesieniu do ZADANIA A i ZADANIA B . 2. Zakres usług polegać będzie na powtórzeniu podobnych usług, co w zamówieniu podstawowym w pełnym zakresie rzeczowym określonym w pkt 4 SIWZ (Zakres opracowania) w ramach pkt. 3.3 SIWZ . 3. Zamawiający przewiduje, iż wartość tych usług może wynieść maksymalnie do 20 % wartości zamówienia podstawowego na ZADANIE A albo ZADANIE B. 4. Zamówienie, o którym mowa w art. 67 ust.1 pkt. 6 ustawy Pzp zostanie udzielone na warunkach określonych w ustawie Pzp w trybie zamówienia z wolnej ręki. 5. Wykonawca przystąpi do wykonania usługi wyłącznie po zawarciu umowy pod warunkiem zaistnienia przesłanek o których mowa w art. 67 ust 1 pkt 6 ustawy Pzp. Przystąpienie przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego objętego protokołem konieczności, bez uprzedniego zawarcia umowy z Zamawiającym nie uprawnia Wykonawcy do żądania od Zamawiającego zapłaty wynagrodzenia za wykonanie/ częściowe wykonanie usług.

II.8) Okres, w którym realizowane będzie zamówienie lub okres, na który została zawarta umowa ramowa lub okres, na który został ustanowiony dynamiczny system zakupów:

miesiącach:    lub
dniach:

lub

data rozpoczęcia:
  lub
zakończenia:
2020-12-31


II.9) Informacje dodatkowe:
I. Dot. sekcji II.5) ogłoszenia - kody główne CPV jak również kody dodatkowe zostały wskazane, odrębnie dla ZADANIA A i ZADANIA B w ZAŁĄCZNIKU I do ogłoszenia - INFORMACJE DOTYCZĄCE OFERT CZĘŚCIOWYCH. II. Dot. sekcji II.8) ogłoszenia - szczegółowe terminy realizacji odrębnie dla ZADANIA A i ZADANIA B określono w ZAŁĄCZNIKU I do ogłoszenia - INFORMACJE DOTYCZĄCE OFERT CZĘŚCIOWYCH.
SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM

III.1) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU


III.1.1) Kompetencje lub uprawnienia do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów

Określenie warunków: Zamawiający nie określa warunku w tym zakresie.
Informacje dodatkowe

III.1.2) Sytuacja finansowa lub ekonomiczna

Określenie warunków: Dotyczy ZADANIA A: Za minimalny poziom zdolności uznane zostanie, wykazanie przez Wykonawcę, że jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną nie mniejszą niż 200.000,00 zł, lub dla walut obcych na kwotę w wysokości równoważnej liczonej według średniego kursu złotego w stosunku do walut obcych ogłoszonego przez NBP obowiązującego w dniu, w którym zamieszczone zostało ogłoszenie o niniejszym zamówieniu w Biuletynie Zamówień Publicznych. Dotyczy ZADANIA B: Za minimalny poziom zdolności uznane zostanie, wykazanie przez Wykonawcę, że jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną nie mniejszą niż 200.000,00 zł, lub dla walut obcych na kwotę w wysokości równoważnej liczonej według średniego kursu złotego w stosunku do walut obcych ogłoszonego przez NBP obowiązującego w dniu, w którym zamieszczone zostało ogłoszenie o niniejszym zamówieniu w Biuletynie Zamówień Publicznych.
Informacje dodatkowe

III.1.3) Zdolność techniczna lub zawodowa

Określenie warunków: Za minimalny poziom zdolności uznane zostanie, wykazanie przez Wykonawcę, że: 1. w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie wykonał usługi, których należyte wykonanie zostało potwierdzone przez podmiot na rzecz, którego były wykonane, w zakresie niezbędnym do wykazania spełnienia warunku wiedzy i doświadczenia: Dotyczy ZADANIA A: - minimum 2 usługi o wartości min. 50.000,00 zł brutto każda obejmujące każda swoim zakresem projekt zagospodarowania terenu z elementami zieleni i małej architektury. Dotyczy ZADANIA B: - minimum 1 usługę o wartości min. 50.000,00 zł brutto każda obejmujące każda swoim zakresem opracowanie dokumentacji projektowej budowy sieci kanalizacji deszczowej, przy czym długość sieci winna wynosić co najmniej 1 km; - minimum 1 usługę o wartości min. 50.000,00 zł brutto każda obejmujące każda swoim zakresem opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy lub budowy drogi publicznej w rozumieniu art. 1 ustawy z dnia 21 marca 1985r. o drogach publicznych (Dz.U.2016.1440 t.j). ; - minimum 1 usługę o wartości min. 10.000,00 zł brutto każda obejmujące każda swoim zakresem wykonanie projektu zagospodarowania terenu z elementami zieleni i małej architektury. Pojęcia „mała architektura” należy definiować zgodnie z art. 3 pkt 4) ustawy z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane ( Dz. U. 2017.1332 t.j.). 2. skieruje do realizacji zamówienia publicznego osoby, w szczególności odpowiedzialne za świadczenie usług: Dotyczy ZADANIA A: - minimum 1 osobę wyznaczoną do pełnienia funkcji Kierownika zespołu projektowego/ Głównego projektanta posiadającą uprawnienia budowlane w specjalności architektonicznej bez ograniczeń - minimum 1 osobę posiadającą uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych bez ograniczeń - minimum 1 osobę posiadającą uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych bez ograniczeń zgodnie z ustawą Prawo Budowlane (t.j. Dz. U. z 2017 r., poz. 1332) lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, wydane na podstawie uprzednio obowiązujących przepisów prawa lub odpowiednich przepisów obowiązujących na terenie kraju, z którego pochodzi dana osoba, które w zakresie objętym zamówieniem będą pozwalać na pełnienie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie w ww. specjalności. Zamawiający dopuszcza posiadanie przez 1 osobę więcej niż jednego z ww. uprawnień. Dotyczy ZADANIA B: -minimum 1 osobę wyznaczoną do pełnienia funkcji Kierownika zespołu projektowego/ głównego projektanta posiadającą uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych bez ograniczeń - minimum 1 osobę posiadającą uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności inżynieryjnej drogowej bez ograniczeń - minimum 1 osobę posiadającą uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych bez ograniczeń -minimum 1 osobę posiadającą uprawnienia budowlane w specjalności architektonicznej bez ograniczeń zgodnie z ustawą Prawo Budowlane (t.j. Dz. U. z 2017 r., poz. 1332) lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, wydane na podstawie uprzednio obowiązujących przepisów prawa lub odpowiednich przepisów obowiązujących na terenie kraju, z którego pochodzi dana osoba, które w zakresie objętym zamówieniem będą pozwalać na pełnienie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie w ww. specjalności. Zamawiający dopuszcza posiadanie przez 1 osobę więcej niż jednego z ww. uprawnień.
Zamawiający wymaga od wykonawców wskazania w ofercie lub we wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu imion i nazwisk osób wykonujących czynności przy realizacji zamówienia wraz z informacją o kwalifikacjach zawodowych lub doświadczeniu tych osób: Tak
Informacje dodatkowe: 1. Zamawiający dopuszcza wykazanie i udokumentowanie realizacji zadań jw. w ramach usług o zakresie obejmującym łącznie kilka lub wszystkie zadania, o których mowa w pkt. 8.2.3. SIWZ- dot. ZADANIA B. 2. Jeżeli zakres usług przedstawionych w dokumencie złożonym na potwierdzenie, wykonania usług w zakresie niezbędnym do wykazania spełnienia warunku wiedzy i doświadczenia jest szerszy od powyżej określonego przez Zamawiającego, należy w wykazie podać wartość usług odpowiadających zakresowi przedmiotu zamówienia, przedstawianych na potwierdzenie warunku udziału w postępowaniu w zakresie doświadczenia. 3. Równowartość w złotych zadań rozliczanych w walutach obcych zostanie określona według średniego kursu złotego w stosunku do walut obcych ogłoszonego przez NBP obowiązującego w dniu, w którym zamieszczone zostało ogłoszenie o niniejszym zamówieniu w Biuletynie Zamówień Publicznych. 4. W przypadku, gdy Wykonawca polega na zasobach innych podmiotów, przy wykazaniu spełniania warunku doświadczenia, zobowiązany jest wykazać udział tych podmiotów w wykonaniu zamówienia.

III.2) PODSTAWY WYKLUCZENIA


III.2.1) Podstawy wykluczenia określone w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp


III.2.2) Zamawiający przewiduje wykluczenie wykonawcy na podstawie art. 24 ust. 5 ustawy Pzp
Tak Zamawiający przewiduje następujące fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy Pzp)
Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 2 ustawy Pzp)

Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 4 ustawy Pzp)
Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 5 ustawy Pzp)
Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 6 ustawy Pzp)
Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 7 ustawy Pzp)
Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 8 ustawy Pzp)

III.3) WYKAZ OŚWIADCZEŃ SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W CELU WSTĘPNEGO POTWIERDZENIA, ŻE NIE PODLEGA ON WYKLUCZENIU ORAZ SPEŁNIA WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ SPEŁNIA KRYTERIA SELEKCJI


Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu

Tak

Oświadczenie o spełnianiu kryteriów selekcji

Nie

III.4) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW , SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 3 USTAWY PZP:

W celu potwierdzenia przez wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona braku podstaw wykluczenia, zgodnie z art. 26 ust. 2 ustawy Pzp Zamawiający wezwie do złożenia w terminie 5 dni, następujących oświadczeń i dokumentów aktualnych na dzień ich złożenia: 1. zaświadczenia właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania, lub innego dokumentu potwierdzającego, że wykonawca zawarł porozumienie z właściwym organem podatkowym w sprawie spłat tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami, w szczególności uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu; 2. zaświadczenia właściwej terenowej jednostki organizacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego albo innego dokumentu potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert, lub innego dokumentu potwierdzającego, że wykonawca zawarł porozumienie z właściwym organem w sprawie spłat tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami, w szczególności uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu; 3. odpisu z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia na podstawie art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy Pzp.

III.5) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 1 USTAWY PZP


III.5.1) W ZAKRESIE SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU:

W celu potwierdzenia spełniania przez Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, warunków udziału w postępowaniu, zgodnie z art. 26 ust. 2 ustawy Pzp Zamawiający wezwie do złożenia w terminie 5 dni, następujących oświadczeń i dokumentów aktualnych na dzień ich złożenia: 1. wykazu usług wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających czy te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego usługi były wykonywane, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie wykonawcy; w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wydane nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert – wzór wykazu stanowi załącznik nr 6 do . 2. wykazu osób, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami – wzór wykazu stanowi załącznik nr 7 do SIWZ. 3. dokument potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną określoną przez Zamawiającego w pkt. 8.2.2. SIWZ.

III.5.2) W ZAKRESIE KRYTERIÓW SELEKCJI:


III.6) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 2 USTAWY PZP

Zamawiający nie wymaga oświadczeń ani dokumentów w celu potwierdzenia okoliczności, o których mowa w art. 25 ust.1 pkt 2 ustawy Pzp.

III.7) INNE DOKUMENTY NIE WYMIENIONE W pkt III.3) - III.6)
1. Formularz ofertowy - załącznik nr 1 do SIWZ (wskazana data podpisania) 2. Formularz cenowy - załącznik nr 2 do SIWZ (wskazana data podpisania) 3.Pełnomocnictwo /lub inny stosowny dokument/ do reprezentowania Wykonawcy – jeżeli zostało ustanowione bądź do reprezentowania Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie przedłożone w formie oryginału lub kopii poświadczonej przez notariusza (dotyczy również spółki cywilnej); pełnomocnictwo ustanowione do reprezentowania Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie przedłożone w formie oryginału lub kopii poświadczonej przez notariusza. 4. dokument(-y), np. zobowiązanie podmiotów, na zasobach których Wykonawca będzie polegał w trybie art. 22a ustawy Pzp, do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia, z treści których musi wynikać w szczególności: - zakres dostępnych Wykonawcy zasobów innego podmiotu, - sposób wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez Wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia publicznego, - zakres i okres udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia publicznego, - czy podmiot, na zdolnościach którego Wykonawca polega w odniesieniu do warunków udziału w postępowaniu dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia. 5. w terminie 3 dni od zamieszczenia na stronie internetowej informacji, o której mowa w art. 86 ust. 5 ustawy Pzp, oświadczenia wykonawcy o przynależności albo braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej o której mowa w art. 24 ust. 1 pkt 23 ustawy Pzp zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik nr 5 do SIWZ. Wraz ze złożeniem oświadczenia, Wykonawca może złożyć dokumenty bądź informacje potwierdzające, że powiązania z innym wykonawcą nie prowadzą do zakłócenia konkurencji w postępowaniu. 6. potwierdzenie wniesienia wadium- zgodnie z wymogami określonymi w pkt. 11 SIWZ.
SEKCJA IV: PROCEDURA

IV.1) OPIS


IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia:
Przetarg nieograniczony

IV.1.2) Zamawiający żąda wniesienia wadium:
Tak
Informacja na temat wadium
1. Wykonawca przystępujący do przetargu jest zobowiązany wnieść wadium w wysokości: - dla ZADANIA A: 4.500,00 zł (słownie: cztery tysiące pięćset złotych 00/100) - dla ZADANIA B: 10.000,00 zł (słownie: dziesięć tysięcy złotych 00/100) w formach określonych w art. 45 ust. 6 ustawy Pzp. Wadium musi być wykonalne na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. 2. Szczegółowe zasady wniesienia wadium określone zostały w pkt. 11 SIWZ.


IV.1.3) Przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia:
Nie
Należy podać informacje na temat udzielania zaliczek:


IV.1.4) Wymaga się złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Dopuszcza się złożenie ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Informacje dodatkowe:


IV.1.5.) Wymaga się złożenia oferty wariantowej:
Nie
Dopuszcza się złożenie oferty wariantowej

Złożenie oferty wariantowej dopuszcza się tylko z jednoczesnym złożeniem oferty zasadniczej:


IV.1.6) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu

(przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne)
Liczba wykonawców  
Przewidywana minimalna liczba wykonawców
Maksymalna liczba wykonawców  
Kryteria selekcji wykonawców:


IV.1.7) Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów:
Umowa ramowa będzie zawarta:

Czy przewiduje się ograniczenie liczby uczestników umowy ramowej:

Przewidziana maksymalna liczba uczestników umowy ramowej:

Informacje dodatkowe:

Zamówienie obejmuje ustanowienie dynamicznego systemu zakupów:

Adres strony internetowej, na której będą zamieszczone dodatkowe informacje dotyczące dynamicznego systemu zakupów:

Informacje dodatkowe:

W ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów dopuszcza się złożenie ofert w formie katalogów elektronicznych:

Przewiduje się pobranie ze złożonych katalogów elektronicznych informacji potrzebnych do sporządzenia ofert w ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów:


IV.1.8) Aukcja elektroniczna


Przewidziane jest przeprowadzenie aukcji elektronicznej
(przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem) Nie
Należy podać adres strony internetowej, na której aukcja będzie prowadzona:


Należy wskazać elementy, których wartości będą przedmiotem aukcji elektronicznej:


Przewiduje się ograniczenia co do przedstawionych wartości, wynikające z opisu przedmiotu zamówienia:


Należy podać, które informacje zostaną udostępnione wykonawcom w trakcie aukcji elektronicznej oraz jaki będzie termin ich udostępnienia:
Informacje dotyczące przebiegu aukcji elektronicznej:
Jaki jest przewidziany sposób postępowania w toku aukcji elektronicznej i jakie będą warunki, na jakich wykonawcy będą mogli licytować (minimalne wysokości postąpień):
Informacje dotyczące wykorzystywanego sprzętu elektronicznego, rozwiązań i specyfikacji technicznych w zakresie połączeń:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w aukcji elektronicznej:
Informacje o liczbie etapów aukcji elektronicznej i czasie ich trwania:

Czas trwania:

Czy wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Warunki zamknięcia aukcji elektronicznej:


IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT


IV.2.1) Kryteria oceny ofert:


IV.2.2) Kryteria



IV.2.3) Zastosowanie procedury, o której mowa w art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp
(przetarg nieograniczony)
Nie

IV.3) Negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne


IV.3.1) Informacje na temat negocjacji z ogłoszeniem

Minimalne wymagania, które muszą spełniać wszystkie oferty:

Przewidziane jest zastrzeżenie prawa do udzielenia zamówienia na podstawie ofert wstępnych bez przeprowadzenia negocjacji
Przewidziany jest podział negocjacji na etapy w celu ograniczenia liczby ofert:
Należy podać informacje na temat etapów negocjacji (w tym liczbę etapów):

Informacje dodatkowe



IV.3.2) Informacje na temat dialogu konkurencyjnego

Opis potrzeb i wymagań zamawiającego lub informacja o sposobie uzyskania tego opisu:

Informacja o wysokości nagród dla wykonawców, którzy podczas dialogu konkurencyjnego przedstawili rozwiązania stanowiące podstawę do składania ofert, jeżeli zamawiający przewiduje nagrody:

Wstępny harmonogram postępowania:

Podział dialogu na etapy w celu ograniczenia liczby rozwiązań:
Należy podać informacje na temat etapów dialogu:


Informacje dodatkowe:


IV.3.3) Informacje na temat partnerstwa innowacyjnego

Elementy opisu przedmiotu zamówienia definiujące minimalne wymagania, którym muszą odpowiadać wszystkie oferty:

Podział negocjacji na etapy w celu ograniczeniu liczby ofert podlegających negocjacjom poprzez zastosowanie kryteriów oceny ofert wskazanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia:

Informacje dodatkowe:


IV.4) Licytacja elektroniczna

Adres strony internetowej, na której będzie prowadzona licytacja elektroniczna:
Adres strony internetowej, na której jest dostępny opis przedmiotu zamówienia w licytacji elektronicznej:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w licytacji elektronicznej, w tym wymagania techniczne urządzeń informatycznych:
Sposób postępowania w toku licytacji elektronicznej, w tym określenie minimalnych wysokości postąpień:
Informacje o liczbie etapów licytacji elektronicznej i czasie ich trwania:
Czas trwania:

Wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w licytacji elektronicznej:
Data: godzina:
Termin otwarcia licytacji elektronicznej:
Termin i warunki zamknięcia licytacji elektronicznej:

Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, albo ogólne warunki umowy, albo wzór umowy:

Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy:

Informacje dodatkowe:

IV.5) ZMIANA UMOWY


Przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:
Tak
Należy wskazać zakres, charakter zmian oraz warunki wprowadzenia zmian:
ZADANIE A 1. Zamawiający przewiduje możliwość dokonania istotnych zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, w zakresie: 1.1. zmiany terminu wykonania zamówienia, w następujących przypadkach: 1.1.1. wystąpienie „siły wyższej”. „Siła wyższa” oznacza wydarzenie nieprzewidywalne i poza kontrolą stron umowy, występujące po podpisaniu umowy, a powodujące niemożliwość wywiązania się z umowy w jej obecnym brzmieniu, 1.1.2. zmiany przepisów prawa w trakcie realizacji zamówienia, powodujących konieczność dostosowania dokumentacji mających wpływ na prace czy decyzje administracyjne będące przedmiotem umowy, 1.1.3. gdy uzgodnienia przedmiotu umowy z gestorami poszczególnych mediów przekraczają terminy ustawowe i nie wynikają one z winy Wykonawcy, 1.1.4. opóźnień w uzyskaniu niezbędnych opinii, uzgodnień i decyzji dotyczących przedmiotu umowy i nie wynikają one z winy Wykonawcy, 1.1.5. przekroczenia przewidzianych przepisami prawa terminów trwania procedur administracyjnych, liczonych zgodnie z zasadami określonymi w odpowiednich przepisach prawa i nie wynikających z winy Wykonawcy, 1.1.6. powstania nowych obszarów chronionych lub innych form przewidzianych w ustawie o ochronie przyrody, zmiana ich granic lub przedmiotu ochrony, 1.1.7. konieczności uwzględnienia w przedmiocie umowy wniesionych skarg i wniosków do przedsięwzięcia, dla którego wykonywane są opracowania, 1.1.8. wezwania przez organy administracji publicznej lub inne upoważnione podmioty do uzupełnienia przedmiotu umowy, 1.1.9. odkrycia zabytku archeologicznego lub wprowadzenia istotnej dla przedsięwzięcia zmiany formy jego ochrony, 1.1.10. nie ukończenia robót budowlanych wykonywanych na podstawie dokumentacji projektowej opracowanej przez Wykonawcę w terminie do 31.12.2020 r. W przypadku gdyby roboty budowlane nie zakończyły się w terminie do 31.12.2020 r. Wykonawca zobowiązany jest do pełnienia nadzoru autorskiego do czasu odbioru końcowego robót budowlanych, bez prawa do dodatkowego wynagrodzenia. 1.2. zmiany wysokości wynagrodzenia należnego wykonawcy– w przypadku zmiany: 1.2.1. stawki podatku VAT na skutek zmian w przepisach prawnych, o ile dojdzie do nich w okresie do 12 miesięcy od dnia zawarcia umowy: 1.2.1.1. w przypadku zwiększenia stawki podatku VAT – ceny jednostkowe brutto nie mogą być wyższe niż zadeklarowane w formularzu cenowym. 1.2.1.2. w przypadku zmniejszenia stawki podatku VAT – ceny jednostkowe brutto zostaną odpowiednio pomniejszone w odniesieniu do cen zadeklarowanych w formularzu cenowym. Maksymalna nominalna wartość umowy może ulec zmniejszeniu. 1.2.2. stawki podatku VAT na skutek zmian w przepisach prawnych, o ile dojdzie do nich po upływie 12 miesięcy od dnia zawarcia umowy: 1.2.2.1. w przypadku zwiększenia stawki podatku VAT – ceny jednostkowe netto nie mogą być wyższe niż zadeklarowane w formularzu cenowym. Wartość wynagrodzenia brutto zostanie powiększona z odpowiednim zastosowaniem zwiększonej stawki podatku VAT. 1.2.2.2. w przypadku zmniejszenia stawki podatku VAT – ceny jednostkowe netto nie mogą być wyższe niż zadeklarowane w formularzu cenowym. Wartość wynagrodzenia brutto zostanie pomniejszona z odpowiednim zastosowaniem zmniejszonej stawki podatku VAT. 1.2.3. wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę ustalonego na podstawie art. 2 ust. 3-5 ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę, 1.2.4. zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym lub ubezpieczeniu zdrowotnemu lub wysokości stawki składki na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne, 1.2.5. jeżeli zmiany, o których mowa w pkt. 1.2.2., 1.2.3. i 1.2.4. będą miały wpływ na koszty wykonania zamówienia przez Wykonawcę, każda ze stron w celu dokonania zmiany wynagrodzenia może wystąpić z takim wnioskiem do drugiej strony Umowy. Zmiana umowy w zakresie powyższych punktów może nastąpić po upływie 12 miesięcy od daty podpisania umowy. 1.2.6. do wniosku o zmianę wynagrodzenia, w przypadkach określonych w pkt. 1.2.3. i 1.2.4., należy dołączyć listę pracowników zaangażowanych w realizację Umowy oraz oświadczenie o braku zaległości w opłacaniu składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne oraz o wypłacie wynagrodzeń pracownikom oraz osobom fizycznym, z którymi zawarto umowy cywilno - prawne. Lista musi zawierać szczegółowe dane dla każdej osoby zaangażowanej w realizację Umowy, w tym pełnioną funkcję, zakres wykonywanych prac przy realizacji zamówienia, rodzaj zawartej z nią umowy, wysokość dotychczas wypłacanego wynagrodzenia oraz wynagrodzenia wypłacanego po zmianie przepisów wraz z należnymi składkami na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne. 1.2.7. zmiana wynagrodzenia w związku z wystąpieniem okoliczności, o których mowa w pkt. 1.2.2., 1.2.3. i 1.2.4. będzie uznana za zaakceptowaną przez drugą stronę jeżeli w terminie 30 dni od dnia jej przedłożenia druga strona nie przekaże pisemnych zastrzeżeń. 1.2.8. Strony zgłoszą w terminie określonym w pkt. 1.2.7. pisemne zastrzeżenia do zasadności propozycji zmiany wynagrodzenia, jeżeli żądanie będzie bezzasadne, zmiany, o których mowa w pkt. 1.2.6. nie wpłyną na koszt wykonania zamówienia Wykonawcy, zostaną przedstawione nierzetelne dane lub żądanie będzie zawierało omyłki i błędy rachunkowe. 1.2.9. Zmiana wynagrodzenia należnego Wykonawcy na skutek okoliczności, o których mowa w pkt.1.2.7. zostanie dokonana od dnia wejścia w życie przepisów powodujących zmiany płacy minimalnej, zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym lub ubezpieczeniu zdrowotnemu albo wysokości stawki składki na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, nie wcześniej jednak niż od daty, w której zmiany te wywołały wpływ na koszt wykonania zamówienia przez Wykonawcę. 1.2.10. Zmiana wynagrodzenia Wykonawcy, w sytuacji opisanej w pkt. 1.2.6. wymaga formy aneksu. W przypadku zwiększenia wynagrodzenia na skutek okoliczności, o których mowa w pkt. 1.2.6. Wykonawca, do dnia podpisania aneksu, zobowiązany jest do wystawiania faktur VAT w dotychczasowej wysokości brutto. Faktury korygujące VAT do wysokości różnicy wynagrodzenia obliczonego z zastosowaniem zwiększonych składników wynagrodzenia Wykonawca wystawi po podpisaniu aneksu zwiększającego wynagrodzenie Wykonawcy. 1.2.11. W przypadku wprowadzenia Zamawiającego w błąd, co do rzeczywistego stanu przedstawionego we wniosku, o którym mowa w pkt. 1.2.6., aneks zwiększający wynagrodzenie na podstawie błędnych danych traci moc, a obowiązującym wynagrodzeniem będzie to, które zostało ustalone przed zawarciem tego aneksu. Wszelkie płatności dokonane na podstawie tego aneksu przez Zamawiającego na rzecz Wykonawcy ponad kwotę wynagrodzenia obowiązującego przed datą zawarcia aneksu podlegają zwrotowi na rzecz Zamawiającego, w terminie 14 dni od daty wezwania Wykonawcy do zwrotu nienależnego świadczenia. 1.3. inne zmiany do umowy : 1.3.1. zmiany przepisów prawa istotnych dla postanowień zawartej umowy. 1.3.2. zmiany Kierownika zespołu projektowego / Głównego projektanta pod warunkiem posiadania przez nową osobę uprawnień równoważnych oraz doświadczenia, które pozwoliłoby Wykonawcy uzyskać liczbę punktów nie mniejszą niż uzyskana na podstawie doświadczenia zmienianego Kierownika zespołu projektowego / Głównego projektanta 1.3.3. zmiany podwykonawców oraz podwykonawców na zasobach, których Wykonawca opierał się wykazując spełnianie warunków udziału w postępowaniu pod warunkiem , że nowy podwykonawca wykaże spełnianie warunków w zakresie nie mniejszym niż wskazany na etapie postępowania o zamówienie publiczne dotychczasowy podwykonawca 1.4. pozostałym zakresie do zmian do umowy stosuje się art. 144 ust.1 pkt. 2 pkt. 3, pkt. 4, pkt. 5, pkt. 6, ust. 1a, ust. 1b, ust. 1c, ust. 1d, ust. 1e, oraz ust. 2 i ust. 3 ustawy Pzp. 2. W przypadku wystąpienia okoliczności skutkujących koniecznością zmiany umowy z przyczyn, o których mowa w ust.1 Wykonawca zobowiązany jest do niezwłocznego poinformowania o tym fakcie Zamawiającego i wystąpienia z wnioskiem o dokonanie wskazanej zmiany. 3. Z okoliczności stanowiących podstawę zmiany do umowy strony sporządzą protokół konieczności oraz aneks do umowy, w trybie art. 144 ustawy Prawo zamówień publicznych. 4. Zmiana umowy powinna nastąpić w formie pisemnego aneksu podpisanego przez obie strony, pod rygorem nieważności takiego oświadczenia oraz powinna zawierać uzasadnienie faktyczne i prawne. 5. Zmiana do umowy w sprawie zamówienia publicznego bez zachowania formy pisemnej jest dotknięta sankcją nieważności, a więc nie wywołuje skutków prawnych. ZADANIE B Okoliczności stanowiące podstawę wprowadzenia zmian do umowy oraz warunki ich wprowadzenia są tożsame jak w ZADANIU A, z zastrzeżeniem pkt. 1.3., w którym dodaje się ppkt 1.3.4. o treści: " 1.3.4. ograniczenie zakresu przedmiotu zamówienia poprzez odstąpienie od wymogu sprawowania nadzorów autorskich dla Etapu 2 w ZADANIU B w przypadku, jeżeli roboty budowlane objęte tym zakresem nie będą realizowane w okresie obowiązywania umowy czyli do dnia 31.12.2020r. skutkujące odpowiednią zmianą terminu realizacji oraz pomniejszeniem wynagrodzenia."

IV.6) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE



IV.6.1) Sposób udostępniania informacji o charakterze poufnym
(jeżeli dotyczy):


Środki służące ochronie informacji o charakterze poufnym



IV.6.2) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:

Data: 2017-08-09, godzina: 09:30,
Skrócenie terminu składania wniosków, ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem):
Nie
Wskazać powody:

Język lub języki, w jakich mogą być sporządzane oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
> polski

IV.6.3) Termin związania ofertą:
do: okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert)

IV.6.4) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia:
Nie

IV.6.5) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki służące sfinansowaniu zamówień na badania naukowe lub prace rozwojowe, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane
Nie

IV.6.6) Informacje dodatkowe:

I. Zamawiający wymaga wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 5 % ceny brutto podanej w ofercie - dot. ZADANIA A i ZADANIA B. II. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia 1. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie niniejszego zamówienia powinni spełniać warunki udziału w postępowaniu określone w punkcie 8 niniejszej SIWZ oraz złożyć dokumenty i oświadczenia potwierdzające spełnianie tych warunków zgodnie z zapisami zawartymi w punkcie 9 SIWZ. 2. W przypadku, Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia dokumenty, o których mowa: 2.1. w pkt. 9.2.1., 9.2.2. SIWZ oraz w pkt. od 9.5.1. do 9.5.3. SIWZ należy przedłożyć odrębnie dla każdego z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia; 2.2. w pkt. 9.4.1,9.4.2., 9.4.3 SIWZ Wykonawcy składają tak, aby wykazać, że wspólnie spełniają warunki udziału w postępowaniu; 2.3. w pkt. 9.3 SIWZ Wykonawcy składają łącznie; 2.4. w pkt. 9.1.1. SIWZ wszyscy Wykonawcy składają odrębnie; 2.5. w przypadku dokumentu wymaganego w pkt. 9.4.3.SIWZ Zamawiający dopuszcza przedłożenie jednego dokumentu, wystawionego na Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. 3. Ponadto ww. Wykonawcy ustanawiają Pełnomocnika do reprezentowania ich w niniejszym postępowaniu albo reprezentowania ich w postępowania i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. 4. Wszelka korespondencja prowadzona będzie wyłącznie z Pełnomocnikiem. 5 Jeżeli oferta Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia publicznego zostanie wybrana, Zamawiający żąda złożenia przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego umowy regulującej współpracę tych Wykonawców.
ZAŁĄCZNIK I - INFORMACJE DOTYCZĄCE OFERT CZĘŚCIOWYCH


Część nr:
1Nazwa:
ZADANIE A „Zagospodarowanie terenu Parku Hallera część A i B w Dąbrowie Górniczej”

1) Krótki opis przedmiotu zamówienia
(wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań)
a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:
1. Zadanie A polega na wykonaniu prac przedprojektowych oraz dokumentacji projektowej (projektów budowlanych i wykonawczych, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót, przedmiarów robót w rozbiciu na branże i kosztorysów inwestorskich w rozbiciu na branże z podziałem na koszty kwalifikowane i niekwalifikowane) we wskazanym przez Zamawiającego zakresie. 2. Zakres opracowania dotyczy zagospodarowania terenu Parku Hallera na wyznaczonym przez Zamawiającego obszarze, tj. fragment części A i całość części B parku. Projekt zagospodarowania winien być wykonany z założeniem utrzymania i podkreślenia rodzinnego charakteru parku i ma uwzględniać budowę, przebudowę, remont bądź naprawę chodników, alejek, placów zabaw, boisk, toalet miejskich, miejsc spotkań, obszarów rekreacyjnych, dojazdów i miejsc postojowych. Ponadto zaprojektować należy zieleńce, uporządkowanie i nasadzenie zieleni (z koniecznymi wycinkami), rekultywację trawników oraz uzupełnienie infrastruktury o elementy małej architektury w postaci ławek, koszy na śmieci, koszy na psie odchody itp. wraz z budową kanalizacji sanitarnej, wodociągowej i elektrycznej (do toalet publicznych) i przebudową kanalizacji deszczowej w wyznaczonym przez Zamawiającego zakresie. W Parku Hallera wydzielono dwa obszary (1 i 2) objęte przedmiotową dokumentacją, w których zaprojektować należy roboty zgodnie z zakresem i wymaganiami Zamawiającego. 2.1 OBSZAR 1 – stanowi fragment części A parku (zgodnie z załącznikiem graficznym), dla którego w dokumentacji projektowej należy przewidzieć: - wymianę nawierzchni dróg dojazdowych wzdłuż budynków zlokalizowanych przy ulicy Królowej Jadwigi 6, 6A, 6B i 10 wraz z oświetleniem, - budowę kanalizacji deszczowej wzdłuż budynków zlokalizowanych przy ulicy Królowej Jadwigi 6, 6A i 6B, - wykonanie miejsc postojowych i nawierzchni manewrowej z kostki brukowej umożliwiającej powstanie nawierzchni biologicznie czynnej przy budynku zlokalizowanych przy ulicy Królowej Jadwigi 6, 6B i 10 z uwzględnieniem rozbiórki istniejących nawierzchni, - likwidację gołębnika z rekultywacją nawierzchni po rozbiórce, - likwidację klombu usytuowanego naprzeciwko istniejącego placu zabaw z rekultywacją nawierzchni po rozbiórce i budową fontanny skoczkowej na płycie chodnikowej z dostępem dla użytkowników wraz z budową sieci niezbędnych do funkcjonowania fontanny, - wymianę nawierzchni pod wiatą śmietnikową (z dostosowaniem do obsługi przez serwis) i alejek parkowych asfaltowych na nawierzchnie; pod wiatą z kostki brukowej zwykłej, a alejek z kostki brukowej zwykłej lub z materiałów mineralno – żywicznych przepuszczających wodę, - wykonanie alejek w miejsce istniejących „przedeptów” z kostki brukowej zwykłej lub z materiałów mineralno – żywicznych przepuszczających wodę, a w miejscach gdzie systemkorzeniowy drzew i krzewów znajduje się płytko należy zastosować nawierzchnię typu HanseGrand, - montaż infrastruktury parkowej, tj. ławek, koszy itp., - rozbiórkę istniejącego boiska asfaltobetonowego – obok parkingu pływalni „Nemo” z rekultywacją nawierzchni po rozbiórce (np. krąg rekreacyjny opisany poniżej), - budowę boiska wielofunkcyjnego z nawierzchnią poliuretanową, dostosowanego do gry w koszykówkę, siatkówkę i piłkę ręczną, wyposażonego w: ogrodzenie z bramą i furtką, piłkochwyty, ławki bez oparcia, kosze na śmieci, bramki do piłki ręcznej, kosze do gry w koszykówkę (4 szt.), słupki do montażu siatki do gry w siatkówkę. Dla nawierzchni poliuretanowej przyjąć przekrój 8mm EPDM, 8mm SBR, 30mm warstwa dynamiczna ET. Uwzględnić należy zagospodarowanie terenu wokół boiska z dojściem z Zespołu Szkół Technicznych oraz odwodnienie boiska, - wykonanie otwartej przestrzeni rekreacyjnej z uwzględnieniem rozebrania istniejących nawierzchni betonowych i asfaltowych, utwardzenia nowej nawierzchni z uwzględnieniem odwodnienia, doposażenia w latarnie parkowe, ławki i kosze na śmieci (lokalizacja zaznaczona w załączniku graficznym – obok Zespołu Szkół Technicznych), nawierzchnie wykonać z kostki brukowej umożliwiającej powstanie nawierzchni biologicznie czynnej bądź z kostki brukowej zwykłej lub z materiałów mineralno – żywicznych przepuszczających wodę, - budowę kręgów rekreacyjnych – okrągłych placów wykonanych z nawierzchni przerostowych przepuszczających wodę, wyposażonych w ławki montowane na planie koła, kosze na śmieci i latarnie parkowe (elementy małej architektury winny być na bieżąco ustalane z Zamawiającym), - rewitalizację zieleni parkowej uwzględniająca rekultywację trawnika, konieczne wycinki, pielęgnację i nasadzenia drzew i krzewów, wykonanie klombów z roślinami ozdobnymi i kwitnącymi z usunięciem zieleni stanowiącej przeszkodę w użytkowaniu przestrzeni parkowej. 2.2 OBSZAR 2 – stanowi części B parku (zgodnie z załącznikiem graficznym), dla którego w dokumentacji projektowej należy przewidzieć: - rewitalizację „tunelu” pod Aleją Róż łączącego część A i B parku, - przebudowa „wejścia” do parku od strony tunelu pod Aleją Róż – ujednolicenie z aleją główną w części A parku, - budowę pętli trasy rolkowo - rowerowej wokół terenu stanowiącego Obszar 2 z uwzględnieniem wykonania alejek wewnątrz głównej pętli i fragmentem do wyczynowej jazdy (wzniesienia, „rynny”), - wymianę nawierzchni alejek parkowych z odtworzeniem „po śladzie”, poszerzeniem i uwzględnieniem podniesienia w stosunku do systemu korzeniowego drzew eliminując przerastanie nowych nawierzchni, nowe alejki wykonać z kostki brukowej zwykłej lub z materiałów mineralno – żywicznych przepuszczających wodę, - wykonanie alejek w miejsce istniejących „przedeptów” z kostki brukowej zwykłej lub z materiałów mineralno – żywicznych przepuszczających wodę, - likwidację istniejącego placu zabaw wraz z nawierzchnią piaskową, - budowę placu zabaw o powierzchni około 700 m2 wyposażonego w zabawki i urządzenia sensoryczne z elementów stalowych ocynkowanych ogniowo i malowanych proszkowo bądź ze stali nierdzewnej oraz z elementów HDPE (bez elementów drewnianych). Nawierzchnię placu zabaw wykonać z mat przerostowych gumowych w kolorze zielonym, - budowę piaskownicy o wymiarach około 30 m2 z siedziskiem wokoło w sąsiedztwie nowoprojektowanego placu zabaw, - wykonanie zielonej przestrzeni rekreacyjnej w miejscu starych asfaltobetonowych boisk z uwzględnieniem rozebrania istniejących nawierzchni i rekultywacji nawierzchni po rozbiórce, wykonania alejek pieszych i tras rolkowo - rowerowych (połączenie z główną trasą rolkową okalającą część B parku opisaną powyżej), doposażenia w latarnie parkowe, ławki i kosze na śmieci (lokalizacja zaznaczona w załączniku graficznym). Nowe nawierzchnie wykonać z kostki brukowej zwykłej lub z materiałów mineralno – żywicznych przepuszczających wodę, - budowę kręgów rekreacyjnych – okrągłych placów wykonanych z nawierzchni przerostowych przepuszczających wodę, wyposażonych w ławki montowane na planie koła, kosze na śmieci i latarnie parkowe (elementy małej architektury winny być na bieżąco ustalane z Zamawiającym), - budowę samoobsługowej toalety publicznej wraz z budową sieci niezbędnych do funkcjonowania toalety, - budowę wybiegu dla psów wyposażonego w ogrodzenie, kosze na odchody i ewentualnie tor przeszkód (szczegółowe wyposażenie winno być wynikiem konsultacji społecznych przeprowadzonych przez Wykonawcę), - wykonanie oświetlenia części B parku, - rewitalizację zieleni parkowej uwzględniającą rekultywację trawnika, konieczne wycinki, pielęgnację i nasadzenia drzew i krzewów uwzględniając oddzielenie Obszaru 2 parku od drogi szybkiego ruchu DK 94 zielenią „dźwiękochłonną”, wykonanie klombów z roślinami ozdobnymi i kwitnącymi. 3. Dokumentacja projektowa winna być wykonana zgodnie z obowiązującymi przepisami, tj.: - Ustawą z dnia 7 lipca 1994 roku Prawo budowlane (Dz.U.2017.1332 t.j.), - Ustawą z dnia z dnia 7 czerwca 2001 r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków (Dz.U.2017.328 t.j.), - Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 25 kwietnia 2012 roku w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz.U.2012.462 z późn. zm), - Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 roku w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno – użytkowego (Dz.U.2013.1129 t.j.), - Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 roku w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U.2015.1422 t.j.), - Rozporządzeniem Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 2 marca 1999 roku w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie (Dz.U.2016.124 j.t), - Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 roku w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno – użytkowym (Dz.U.2004.130.1389), - Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 9 listopada 2010 roku w sprawie przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko (Dz.U.2016.71 t.j.), - Wytycznymi programowymi w zakresie kwalifikowania wydatków z europejskiego funduszu rozwoju regionalnego w ramach regionalnego programu operacyjnego województwa śląskiego na lata 2014 – 2020 – Działanie 10.3. Rewitalizacja obszarów zdegradowanych, - Innymi obowiązującymi przepisami w tym zakresie. 4. Opis przedmiotu 1. Zamawiający zleca, a Wykonawca zobowiązuje się dostarczyć dokumentację w ramach przedmiotu niniejszej umowy, obejmującą: 1.1. Opracowania przedprojektowe: 1.1.1 Mapa do celów projektowych wraz z inwentaryzacją stanu istniejącego i wywiadem branżowym, 1.1.2 Aktualny wypis z rejestru gruntów wraz z mapą ewidencyjną i analizą stanu władania gruntami, na których zlokalizowana ma być inwestycja, 1.1.3 Warunki zabudowy i zagospodarowania terenu w przypadku braku miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, 1.1.4 Niezbędne uzgodnienia branżowe, opinie i warunki techniczne dla przedmiotowej inwestycji od właścicieli i użytkowników uzbrojenia, gestorów sieci i zarządcy dróg, 1.1.5 Inwentaryzacja zieleni objętej inwestycją z wykazem drzew i krzewów do usunięcia wraz z opracowaniem Wniosku o wydanie zezwolenia na usunięcie drzewa lub krzewów 1.1.6 Analiza uzbrojenia przedmiotowego obszaru pod kątem ewentualnych przekładek istniejących sieci kolidujących z projektowanym zagospodarowaniem, 1.1.7 Inne niezbędne dokumenty bądź decyzje, uzgodnienia w tym uzgodnienia ZUD i zezwolenia wymagane do uzyskania pozwolenia na budowę. 1.2. Projekty: 1.2.1. Projekt budowlany i wykonawczy zagospodarowania terenu, 1.2.2. Projekt budowlany i wykonawczy budowy kanalizacji deszczowej z przyłączami wraz z kompletem dokumentów i uzgodnień niezbędnych do uzyskania decyzji pozwolenia na budowę sieci (dotyczy terenu wzdłuż budynków zlokalizowanych przy ulicy Królowej Jadwigi 6, 6A i 6B), 1.2.3. Projekt budowlany i wykonawczy branży elektrycznej dla nowego oświetlenia parkowego, 1.2.4. Projekt budowlany i wykonawczy przekładek sieci kolidujących wraz z kompletem dokumentów i uzgodnień z gestorami sieci przebudowywanych lub zabezpieczanych oraz uzgodnień niezbędnych do uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę, 1.2.5. Projekt budowlany i wykonawczy odwodnienia nowoprojektowanego boiska wielofunkcyjnego (z odprowadzeniem wód do najbliższego możliwego punktu odbioru – w razie potrzeby), 1.2.6. Projekt zabezpieczenia wykopów i budowli, 1.2.7. Projekt odwodnienia wykopów i budowli. 1.3. Inne opracowania: 1.3.1. Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004r. (Dz.U.2013.1129 t.j) w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno – użytkowego, 1.3.2. Informacja dot. bezpieczeństwa i ochrony zdrowia i planu organizacji robót, 1.3.3. Kosztorysy inwestorskie na zaprojektowane roboty, wykonane zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18.05.2004r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno – użytkowym (Dz.U.2004.130.1389). Ww. kosztorysy wykonać oddzielnie dla Obszaru 1 i Obszaru 2, w podziale na branże (zagospodarowanie terenu, kanalizacja deszczowa, branża drogowa, pozostałe branże) oraz uwzględniając podział na zakres robót kwalifikowanych i niekwalifikowanych, 1.3.4. Przedmiary na zaprojektowane roboty wykonane zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 02.09.2004r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno – użytkowego (Dz.U.2013.1129 t.j.). Ww. przedmiary wykonać oddzielnie dla Obszaru 1 i Obszaru 2, w podziale na branże (zagospodarowanie terenu, kanalizacja deszczowa, branża drogowa, pozostałe branże) oraz uwzględniając podział na zakres robót kwalifikowanych i niekwalifikowanych. Należy również sporządzić zestawienie materiałów z podaniem przykładowych producentów i numerami katalogowymi, 1.3.5. Plany i Wizualizacje: Wykonawca zobowiązany jest do umieszczenia, w czytelny sposób, inwestycji na planie miasta Dąbrowa Górnicza w skali najbliższego sąsiedztwa inwestycji z wyraźnym oznaczeniem powierzchni inwestycji, punktów odniesienia (otoczenie inwestycji) i kierunków geograficznych. Zaleca się by plan inwestycji był łatwy do odczytania dla odbiorcy, który na co dzień nie korzysta z planów budowlanych. Wykonawca zobowiązany jest do wykonania wizualizacji inwestycji w ujęciu na całą inwestycję – plan ogólny, w ujęciach ukazujących inwestycję z każdego kierunku geograficznego (północ-południe-wschód-zachód), w ujęciu od najbardziej reprezentacyjnej elewacji bądź (w przypadku inwestycji innych niż kubaturowe, jak parki, skwery, ulice, ronda, ciągi komunikacyjne, etc.) najbardziej atrakcyjnej strony inwestycji oraz w ujęciach „z wewnątrz”, prezentujących najbardziej charakterystyczne, reprezentacyjne pomieszczenia inwestycji (dotyczy inwestycji kubaturowych). Plany i wizualizacje przedstawione przez Wykonawcę muszą odznaczać się możliwie dokładnym odwzorowaniem planowanej inwestycji (precyzja i dbałość o szczegóły), czytelnością i wysokimi walorami estetycznymi (atrakcyjność wizualna). Wykonawca dostarczy plany i wizualizacje w formie wydruku na planszach o wymiarach co najmniej B2 (50x70 cm) oraz w odpowiedniej jakości plikach elektronicznych, w sposób umożliwiający publikację planów i wizualizacji w materiałach informacyjnych Zleceniodawcy (Urząd Miejski). 1.3.6. Wniosek o uzyskanie pozwolenia na budowę do organu administracji architektoniczno-budowlanej przygotowany w imieniu Zamawiającego wraz z wymaganymi dokumentami i załącznikami, 1.3.7. Nadzór autorski. 2. W dokumentacji projektowej elementy małej architektury winny być na bieżąco ustalane z Zamawiającym. 3. Przed opracowaniem kosztorysów, przedmiarów robót i STWiORB Wykonawca jest zobowiązany do pisemnego uzgodnienia z Zamawiającym poziomu zagregowania robót objętych projektem. 4. Dokumentacja projektowa winna spełniać następujące wymagania: 4.1. Powinna być wykonana w stanie kompletnym z punktu widzenia celu, któremu ma służyć. 4.2. Będzie służyć jako opis przedmiotu zamówienia do przetargu na roboty budowlane w oparciu o ustawę Prawo Zamówień Publicznych. 4.3. W swej treści powinna określać parametry techniczne i funkcjonalne przyjętych rozwiązań materiałowych, wybranych technologii i urządzeń, technologię robót, użyte materiały i zastosowane urządzenia w sposób umożliwiający zachowanie uczciwej konkurencji.

2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV):
71220000-6, 71322200-3, 71322200-1, 71320000-7, 71240000-2, 71248000-8


3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):

Wartość bez VAT: 0,0
Waluta:


4) Czas trwania lub termin wykonania:

okres w miesiącach:
okres w dniach:
data rozpoczęcia:
data zakończenia: 2020-12-31

5) Kryteria oceny ofert:

KryteriumZnaczenie
Cena60,00
Doświadczenie Kierownika zespołu projektowego/Głównego projektanta 40,00


6) INFORMACJE DODATKOWE:
I. Uszczegółowienie pkt 4 "czas trwania lub terminu wykonania": Termin realizacji zamówienia Rozpoczęcie realizacji zamówienia – od daty podpisania umowy. Zakończenie terminu realizacji zamówienia: do 31.12.2020r. w tym: 1. termin wykonania dokumentacji projektowej do 10.10.2017r. 2. termin pełnienia nadzorów autorskich – do 31.12.2020r. II. Uszczegółowienie pkt 5 "Kryteria ocena ofert". W ramach kryterium doświadczenie Kierownika zespołu projektowego /Głównego Projektanta (D) ocena będzie dokonana na podstawie informacji o doświadczeniu osoby wyznaczonej do pełnienia tej funkcji i wskazanej w pkt. 4.1 Formularza ofertowego posiadającej uprawnienia budowlane w specjalności architektonicznej bez ograniczeń. Do potrzeb oceny niezbędne jest podanie minimum informacji o każdym zadaniu istotnym z punktu widzenia kryterium, w którym wskazana osoba pełniła funkcję Kierownika zespołu projektowego/ Głównego Projektanta tj. nazwa zadania, zakres zadania, poprzedni Zamawiający. Za wykazane doświadczenie, polegające na pełnieniu funkcji Kierownika zespołu projektowego/Głównego projektanta przy opracowaniu dokumentacji projektowej obejmującej zagospodarowanie terenu Wykonawca może otrzymać maksymalnie 100 pkt. Aby otrzymać maksymalną liczbę punktów Wykonawca musi wykazać, że osoba wskazana jako Kierownika zespołu projektowego/Główny Projektant pełniła tą funkcję przy realizacji 5 usług o przedmiocie jw. – tj. po 20 pkt za każdą usługę. Uwaga: W przypadku, gdy opis doświadczenia będzie niejednoznaczny lub niepozwalający na jego ocenę Zamawiający nie będzie przyznawał punktów za tak wykazane doświadczenie.


Część nr:
2Nazwa:
„Zagospodarowanie terenu Osiedla przy ulicy Mickiewicza, Krasińskiego i 6 Sierpnia w Dąbrowie Górniczej”

1) Krótki opis przedmiotu zamówienia
(wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań)
a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:
1. Zakres opracowania dotyczy: 1.1. Przebudowy sieci kanalizacji deszczowej z uporządkowaniem, przyłączami do granic działek i w razie potrzeb zbiornikami retencyjnymi w ulicach Mickiewicza, Krasińskiego, Słowackiego, 6–go Sierpnia i Przemysłowej oraz w obszarze wyznaczonym przez ulice Mickiewicza, Krasińskiego i Przemysłową zakończonym ulicą 11-go Listopada (ograniczonym do działek stanowiących własność Gminy Dąbrowa Górnicza) z włączeniem w ulicy Majakowskiego. 1.2. Przebudowy dróg, chodników i wjazdów dla ulic Mickiewicza, Krasińskiego, Słowackiego 6-go Sierpnia i Przemysłowej, 1.3. Przebudowy miejsc postojowych przy ulicy 6-go Sierpnia na odcinku od ulicy Majakowskiego w kierunku ulicy Wyspiańskiego, 1.4. Zagospodarowania terenu położonego pomiędzy budynkami przy ulicy Mickiewicza 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 i 13 polegające na: przebudowie sieci i przyłączy kanalizacji deszczowej, sanitarnej i wodociągowej w przedmiotowym obszarze z uporządkowaniem sieci i przyłączy; przebudowie dróg i chodników; wykonaniu chodników w miejscu istniejących „przedeptów”; wykonaniu samochodowych miejsc postojowych; rozebraniu istniejących placów zabaw (pierwszy w okolicy budynków nr 10 i 13, drugi w okolicy budynków nr 3 i 4) i wykonaniu nowych - na placach zabaw przewidzieć montaż urządzeń stalowych ocynkowanych ogniowo i malowanych proszkowo bądź ze stali nierdzewnej oraz z elementów HDPE (bez elementów drewnianych), nawierzchnię placu zabaw wykonać z mat przerostowych gumowych w kolorze zielonym przy czym charakter placów zabaw (np. określenie przedziału wiekowego użytkowników) oraz decyzja czy utrzymane zostaną obydwa place winna być wynikiem konsultacji społecznych przeprowadzonych przez Wykonawcę; przebudowie miejsc gromadzenia odpadów uwzględniając ewentualnie demontaż istniejącej wiaty śmietnikowej, wykonanie nowej wiaty śmietnikowej na 6 stanowisk, utwardzenie miejsca posadowienia wiaty i punktu selektywnej zbiórki odpadów bądź przeniesienie punktu selektywnej zbiórki odpadów (z dostosowaniem do obsługi przez serwis); rewitalizacji przestrzeni w tym zieleni uwzględniając pielęgnację trawników, konieczne wycinki, pielęgnację i nasadzenia drzew i krzewów, wykonanie klombów z roślinami ozdobnymi, umiejscowienie ławek, koszy na śmieci i innych elementów małej architektury (powyższe prace winny być zaprojektowane po konsultacjach społecznych z mieszkańcami przedmiotowego terenu przeprowadzonych przez Wykonawcę), 1.5. Zagospodarowania terenu położonego pomiędzy budynkami przy ulicy Krasińskiego 44, 45, 46, 47, 48, 49 polegające na: przebudowie sieci kanalizacji deszczowej, sanitarnej i wodociągowej w przedmiotowym obszarze z uporządkowaniem sieci i przyłączy; przebudowie dróg i chodników; wykonaniu samochodowych miejsc postojowych; rewitalizacji przestrzeni w tym zieleni uwzględniając pielęgnację trawników, konieczne wycinki, pielęgnację i nasadzenia drzew i krzewów, wykonanie klombów z roślinami ozdobnymi, umiejscowieniem ławek, koszy na śmieci i innych elementów małej architektury, ewentualnie demontaż istniejącej wiaty śmietnikowej, wykonanie nowej wiaty śmietnikowej na 6 stanowisk, utwardzenie miejsca posadowienia wiaty i punktu selektywnej zbiórki odpadów bądź przeniesienie punktu selektywnej zbiórki odpadów - z dostosowaniem do obsługi przez serwis (powyższe prace winny być zaprojektowane po konsultacjach społecznych z mieszkańcami przedmiotowego terenu przeprowadzonych przez Wykonawcę), 1.6. Zagospodarowania terenu za budynkami przy ulicy Krasińskiego 46 i 48 od strony centrum handlowego polegające na wykonaniu chodników z kostki bądź kostki lub nawierzchni przepuszczających wodę w miejscach istniejących „przedeptów” (nawierzchnię wykonać z kostki brukowej umożliwiającej powstanie nawierzchni biologicznie czynnej bądź innych materiałów tworzących nawierzchnię przepuszczającą wodę) i utworzeniu zielonej przestrzeni parkowej wyposażonej w elementy małej architektury jak ławki i kosze z uwzględnieniem w razie potrzeb rekultywacji trawnika, nasadzeń bądź pielęgnacji drzew i krzewów, wykonania klombów z roślinami ozdobnymi i kwitnącymi, 1.7. Wykonania chodników: wzdłuż budynku przy ulicy Krasińskiego 49 (w miejscu istniejącego „przedeptu” od strony ulicy 11-go Listopada) oraz do istniejącego placu zabaw za budynkiem nr 48 z uwzględnieniem doświetlenia poprzez montaż punktów świetlnych oraz likwidacji schodów bądź odbudowy schodów i wykonania zjazdu dla wózków, 1.8. Zagospodarowania terenu działki nr 25 km. 93 położonej przy ulicy Majakowskiego polegające na wykonaniu chodników z kostki bądź kostki lub nawierzchni przepuszczających wodę w miejscach istniejących „przedeptów” (nawierzchnie wykonać z kostki brukowej umożliwiającej powstanie nawierzchni biologicznie czynnej bądź innych materiałów tworzących nawierzchnię przepuszczającą wodę) i utworzeniu zielonej przestrzeni parkowej wyposażonej w elementy małej architektury jak ławki i kosze z uwzględnieniem w razie potrzeb rekultywacji trawnika, nasadzeń drzew i krzewów, wykonania klombów z roślinami ozdobnymi i kwitnącymi. 2. Tereny i ulice objęte zakresem projektowania w projektach, przedmiarach i kosztorysach Wykonawca zobowiązany jest rozdzielić na 2 etapy realizacji: 2.1. Etap 1 – (priorytetowy) przebudowa ulicy 6-go Sierpnia w całości (wg wytycznych w punktach 3.1, 3.2, 3.3), przebudowa ulicy Mickiewicza na odcinku od skrzyżowania z ulicą 6-go Sierpnia do włączenia w ulicy Majakowskiego (wg wytycznych w punktach 3.1, 3.2) oraz zagospodarowanie obszarów opisanych w punktach 3.3, 3.4, 3.5, 3.6, 3.7, 3.8. W Etapie 1 Wykonawca winien uwzględnić w projektach i pozostałych opracowaniach składających się na dokumentację projektową kolejność realizacji prac, mianowicie: Podetap 1 – Realizacja zagospodarowania terenów opisanych w punktach 3.3, 3.4, 3.5, 3.6, 3.7, 3.8. Podetap 2 – Realizacja prac budowlanych związanych z przebudową ulicy 6-go Sierpnia. Podetap 3 - Realizacja prac budowlanych związanych z przebudową ul. Mickiewicza w zakresie od skrzyżowania z ulicą 6-go Sierpnia do włączenia w ulicy Majakowskiego. 2.2. Etap 2 – przebudowa ulicy Mickiewicza od skrzyżowania z ulicą 6-go Sierpnia do skrzyżowania z ulicą 11-go Listopada, przebudowa ulicy Krasińskiego, Słowackiego i Przemysłowej, przebudowa sieci kanalizacji deszczowej, dróg z chodnikami w obszarze określonym w punktach 3.1 i 3.2 z pominięciem fragmentów ujętych w Etapie 1. W projektach, przedmiarach, kosztorysach i STWIORB-ach Wykonawca winien przewidzieć możliwość wykonania Etapu 1 niezależnie od Etapu 2 z uwzględnieniem rozwiązań technicznych umożliwiających funkcjonowanie zaprojektowanych sieci bez konieczności wybudowania sieci objętych Etapem 2. Dokumentacja projektowa we wszystkich branżach winna być wykonana w taki sposób, aby jednoznacznie określać miejsce rozdziału projektu na Etap 1 i Etap 2 oraz umożliwić złożenie oddzielnych wniosków o decyzję pozwolenia na budowę dla poszczególnych Etapów. 3. Dokumentacja projektowa winna być wykonana zgodnie z obowiązującymi przepisami, tj.: 3.1. Ustawą z dnia 7 lipca 1994 roku Prawo budowlane (Dz.U.2017.1332 t.j.), 3.2. Ustawą z dnia z dnia 7 czerwca 2001 r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków (Dz.U.2017.328 t.j.), 3.3. Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 25 kwietnia 2012 roku w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz.U.2012.462 z późn. zm), 3.4. Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 roku w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno – użytkowego (Dz.U.2013.1129 t.j.), 3.5. Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 roku w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U.2015.1422 t.j.), 3.6. Rozporządzeniem Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 2 marca 1999 roku w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie (Dz.U.2016.124 j.t), 3.7. Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 roku w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno – użytkowym (Dz.U.2004.130.1389), 3.8. Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 9 listopada 2010 roku w sprawie przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko (Dz.U.2016.71 t.j.), 3.9. Wytycznymi programowymi w zakresie kwalifikowania wydatków z europejskiego funduszu rozwoju regionalnego w ramach regionalnego programu operacyjnego województwa śląskiego na lata 2014 – 2020 – Działanie 10.3. Rewitalizacja obszarów zdegradowanych, 3.10. Innymi obowiązującymi przepisami w tym zakresie. 4. Opis przedmiotu zamówienia. 1. Zamawiający zleca, a Wykonawca zobowiązuje się dostarczyć dokumentację w ramach przedmiotu niniejszej umowy, obejmującą niżej wymienione opracowania w poszczególnych zakresach: 1.1. PROJEKT ZAGOSPODAROWANIA WYZNACZONYCH OBSZARÓW przy budynkach opisanych w punktach 3.3, 3.4, 3.5, 3.6, 3.7, 3.8 § 1 ust. 3 umowy wraz z przebudową sieci i przyłączy wodociągowych, kanalizacji sanitarnej i kanalizacji deszczowej: 1.1.1 Prace przedprojektowe - Mapa do celów projektowych wraz z inwentaryzacją stanu istniejącego i wywiadem branżowym. - Aktualny wypis z ewidencji gruntów wraz z mapą ewidencyjną i analizą stanu władania gruntami, na których zlokalizowana ma być inwestycja. - Warunki zabudowy i zagospodarowania terenu nie objętego miejscowym planem przestrzennym. - Niezbędne uzgodnienia branżowe, opinie i warunki techniczne dla przedmiotowej inwestycji od właścicieli, użytkowników uzbrojenia, gestorów sieci i zarządcy dróg wraz z uzgodnieniami ZUD. - Inwentaryzacja zieleni wraz z wykazem drzew i krzewów do usunięcia i opracowaniem Wniosku o wydanie zgody na ich usunięcie z kompletem dokumentów umożliwiających uzyskanie decyzji administracyjnej. - Analiza uzbrojenia przedmiotowego obszaru pod kątem ewentualnych przekładek istniejących sieci kolidujących z inwestycją. - Badania geotechniczne, hydrologicznych i geologiczno – inżynierskich w terenie na potrzeby budowy obiektów i sieci z opracowaniem wyników. - Wykonanie inwentaryzacji geodezyjnej w wymaganym zakresie. - Pozyskanie zgody właścicieli nieruchomości na wejście w teren celem wykonania robót (według potrzeb). - Wynik konsultacji społecznych w formie opisowej. - Inne uzgodnienia i decyzje wymagane do uzyskania pozwolenia na budowę. 1.1.2. Prace projektowe: - Projekt budowlany i wykonawczy zagospodarowania terenu z drogami, chodnikami, miejscami postojowymi, elementami małej architektury i zieleni. - Projekt budowlany i wykonawczy przebudowy sieci i przyłączy wodno - kanalizacyjnych (deszczowej, sanitarnej i wodociągowej). - Projekt budowlany i wykonawczy budowy oświetlenie ulicznego. - Projekty przekładek istniejącego uzbrojenia (z koniecznymi uzgodnieniami) kolidującego z planowaną inwestycją. - Projekt odwodnienia i zabezpieczenia wykopów. - Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004r. (Dz.U.2013.1129 t.j.) w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno – użytkowego. - Informację dot. bezpieczeństwa i ochrony zdrowia i planu organizacji robót. - Kosztorysy inwestorskie na zaprojektowane roboty, wykonane zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18.05.2004r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno – użytkowym (Dz.U.2004.130.1389). Ww. kosztorysy wykonać oddzielnie dla Etapu 1 z uwzględnieniem rozdziału Etapu 1 na Podetapy (1, 2 i 3), w podziale na ulice, wszystkie występujące branże oraz uwzględniając podział na zakres robót kwalifikowanych i niekwalifikowanych, a także rozdzielając zakres na ciąg główny i przyłącza. - Przedmiary na zaprojektowane roboty wykonane zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 02.09.2004r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno – użytkowego (Dz.U.2013.1129 t.j..). Ww. przedmiary wykonać oddzielnie dla Etapu 1 z uwzględnieniem rozdziału Etapu 1 na Podetapy (1, 2 i 3), w podziale na ulice, wszystkie występujące branże oraz uwzględniając podział na zakres robót kwalifikowanych i niekwalifikowanych, a także rozdzielając zakres na ciąg główny i przyłącza. Należy również sporządzić zestawienie materiałów z podaniem przykładowych producentów i numerami katalogowymi, - Plany i Wizualizacje: Wykonawca zobowiązany jest do umieszczenia, w czytelny sposób, inwestycji na planie miasta Dąbrowa Górnicza w skali najbliższego sąsiedztwa inwestycji z wyraźnym oznaczeniem powierzchni inwestycji, punktów odniesienia (otoczenie inwestycji) i kierunków geograficznych. Zaleca się by plan inwestycji był łatwy do odczytania dla odbiorcy, który na co dzień nie korzysta z planów budowlanych. Wykonawca zobowiązany jest do wykonania wizualizacji inwestycji w ujęciu na całą inwestycję – plan ogólny, w ujęciach ukazujących inwestycję z każdego kierunku geograficznego (północ-południe-wschód-zachód), w ujęciu od najbardziej reprezentacyjnej elewacji bądź (w przypadku inwestycji innych niż kubaturowe, jak parki, skwery, ulice, ronda, ciągi komunikacyjne, etc.) najbardziej atrakcyjnej strony inwestycji oraz w ujęciach „z wewnątrz”, prezentujących najbardziej charakterystyczne, reprezentacyjne pomieszczenia inwestycji (dotyczy inwestycji kubaturowych). Plany i wizualizacje przedstawione przez Wykonawcę muszą odznaczać się możliwie dokładnym odwzorowaniem planowanej inwestycji (precyzja i dbałość o szczegóły), czytelnością i wysokimi walorami estetycznymi (atrakcyjność wizualna). Wykonawca dostarczy plany i wizualizacje w formie wydruku na planszach o wymiarach co najmniej B2 (50x70 cm) oraz w odpowiedniej jakości plikach elektronicznych, w sposób umożliwiający publikację planów i wizualizacji w materiałach informacyjnych Zleceniodawcy (Urząd Miejski). - Wniosek o uzyskanie pozwolenia na budowę do organu administracji architektoniczno-budowlanej przygotowany w imieniu Zamawiającego wraz z wymaganymi dokumentami i załącznikami. - Nadzór autorski z wymogami szczegółowymi zawartymi w §9 projektu umowy. 1.2. DOKUMENTACJA PROJEKTOWA PRZEBUDOWY ULIC: MICKIEWICZA wraz z przebudową sieci kanalizacji deszczowej (na odcinku od ul. 11-go Listopada przez ul. Przemysłową z włączeniem do ulicą Majakowskiego), 6 SIERPNIA wraz z przebudową sieci kanalizacji deszczowej (na odcinku od ul. Krasińskiego do ul. Wyspiańskiego), KRASIŃSKIEGO wraz z przebudową sieci kanalizacji deszczowej (na odcinku na odcinku od ul. 11-go Listopada do ul. Przemysłowej, SŁOWACKIEGO wraz z przebudową sieci kanalizacji deszczowej i PRZEMYSŁOWEJ wraz z przebudową sieci kanalizacji deszczowej. Ww. dokumentacja winna obejmować obszar i zakres opisany w punktach 3.1 i 3.2 § 1 ust. 3umowy. 1.2.1. Prace przedprojektowe: - Mapa do celów projektowych wraz z inwentaryzacją stanu istniejącego i wywiadem branżowym. - Aktualny wypis z ewidencji gruntów wraz z mapą ewidencyjną i analizą stanu władania gruntami, na których zlokalizowana ma być inwestycja. - Warunki zabudowy i zagospodarowania terenu nie objętego miejscowym planem przestrzennym. - Niezbędne uzgodnienia branżowe, opinie i warunki techniczne dla przedmiotowej inwestycji od właścicieli, użytkowników uzbrojenia, gestorów sieci i zarządcy dróg wraz z uzgodnieniami ZUD. - Inwentaryzacja zieleni wraz z wykazem drzew i krzewów do usunięcia i opracowaniem Wniosku o wydanie zgody na ich usunięcie z kompletem dokumentów umożliwiających uzyskanie decyzji administracyjnej. - Analiza uzbrojenia przedmiotowego obszaru pod kątem ewentualnych przekładek istniejących sieci kolidujących z inwestycją.- - Badania geotechniczne, hydrologicznych i geologiczno – inżynierskich w terenie na potrzeby budowy obiektów i sieci z opracowaniem wyników. - Monitoring kanalizacji deszczowej - głównych ciągów wraz z wynikami oraz oceną stanu technicznego w celu zweryfikowania konieczności przebudowy sieci kanalizacji deszczowej. - Inwentaryzacja geodezyjna w wymaganym zakresie. - Zgody właścicieli nieruchomości na wejście w teren celem wykonania robót (według potrzeb). - Inne uzgodnienia i decyzje wymagane do uzyskania pozwolenia na budowę. 1.2.2. Prace projektowe -Projekt budowlany i wykonawczy zagospodarowania terenu z drogami, chodnikami, miejscami postojowymi, elementami małej architektury i zieleni. - Projekt budowlany i wykonawczy przebudowy i budowy kanalizacji deszczowej z ciągami głównymi i przyłączami do granic działek. - Projekt budowlany i wykonawczy budowy zbiorników retencyjnych wraz z technologią, zakresem budowlanym i innym niezbędnym do prawidłowego działania zbiornika (w razie zaistnienia potrzeby na podstawie przeliczeń i analiz opisanych w punkcie 1.3). -Projekty przekładek istniejącego uzbrojenia (z koniecznymi uzgodnieniami) kolidującego z planowaną inwestycją. -Projekt odwodnienia i zabezpieczenia wykopów. - Projekt organizacji ruchu na czas trwania robót w tym zaprojektowanie mijanek, miejscowych poszerzeń, wyznaczenie objazdów. - Projekt organizacji robót z podziałem na Etapy i wyznaczone Podetapy. -Wyliczenie ilości wód deszczowych w oparciu o aktualny i przewidywany stan zlewni ciążący do skrzyżowania ulicy Majakowskiego z ulicą Piłsudskiego. -Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004r. (Dz.U.2013.1129 z późn. zm.) w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno – użytkowego. - Informacja dot. bezpieczeństwa i ochrony zdrowia i planu organizacji robót. - Kosztorysy inwestorskie na zaprojektowane roboty, wykonane zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18.05.2004r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno – użytkowym (Dz.U.2004.130.1389 z późn. zm.). Ww. kosztorysy wykonać oddzielnie dla Etapu 2 w podziale na ulice, wszystkie występujące branże oraz uwzględniając podział na zakres robót kwalifikowanych i niekwalifikowanych, a także rozdzielając zakres na ciąg główny i przyłącza. - Przedmiary na zaprojektowane roboty wykonane zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 02.09.2004r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno – użytkowego (Dz.U.2013.1129 z późn. zm.). Ww. przedmiary wykonać oddzielnie dla Etapu 2 w podziale na ulice, wszystkie występujące branże oraz uwzględniając podział na zakres robót kwalifikowanych i niekwalifikowanych, a także rozdzielając zakres na ciąg główny i przyłącza. Należy również sporządzić zestawienie materiałów z podaniem przykładowych producentów i numerami katalogowymi. -Plany i wizualizacje: Wykonawca zobowiązany jest do umieszczenia, w czytelny sposób, inwestycji na planie miasta Dąbrowa Górnicza w skali najbliższego sąsiedztwa inwestycji z wyraźnym oznaczeniem powierzchni inwestycji, punktów odniesienia (otoczenie inwestycji) i kierunków geograficznych. Zaleca się by plan inwestycji był łatwy do odczytania dla odbiorcy, który na co dzień nie korzysta z planów budowlanych. Wykonawca zobowiązany jest do wykonania wizualizacji inwestycji w ujęciu na całą inwestycję – plan ogólny, w ujęciach ukazujących inwestycję z każdego kierunku geograficznego (północ-południe-wschód-zachód), w ujęciu od najbardziej reprezentacyjnej elewacji bądź (w przypadku inwestycji innych niż kubaturowe, jak parki, skwery, ulice, ronda, ciągi komunikacyjne, etc.) najbardziej atrakcyjnej strony inwestycji oraz w ujęciach „z wewnątrz”, prezentujących najbardziej charakterystyczne, reprezentacyjne pomieszczenia inwestycji (dotyczy inwestycji kubaturowych). Plany i wizualizacje przedstawione przez Wykonawcę muszą odznaczać się możliwie dokładnym odwzorowaniem planowanej inwestycji (precyzja i dbałość o szczegóły), czytelnością i wysokimi walorami estetycznymi (atrakcyjność wizualna). Wykonawca dostarczy plany i wizualizacje w formie wydruku na planszach o wymiarach co najmniej B2 (50x70 cm) oraz w odpowiedniej jakości plikach elektronicznych, w sposób umożliwiający publikację planów i wizualizacji w materiałach informacyjnych Zleceniodawcy (Urząd Miejski). -Wniosek o uzyskanie pozwolenia na budowę do organu administracji architektoniczno-budowlanej przygotowany w imieniu Zamawiającego wraz z wymaganymi dokumentami i załącznikami. -Nadzór autorski z wymogami szczegółowymi zawartymi w §9 projektu umowy. 1.3. Do zakresu prac projektowych dla ZADANIA B należą poniższe opracowania: -Przeliczenie ilości wód deszczowych w oparciu o aktualny i przewidywany stan zlewni terenu ciążącego do skrzyżowania ul. Majakowskiego z ul. Piłsudskiego uwzględniając miejscowe retencjonowanie zmniejszając średnicę projektowanych rur sieci kanalizacji deszczowej i opóźnienie spływu wód deszczowych do ulicy Poniatowskiego. -Analiza dopływów tranzytowych pod kątem konieczności retencjonowania wraz z opracowaniem w razie konieczności dokumentacji budowlanej i wykonawczej. - Przełączenie wszystkich istniejących sieci z uwzględnieniem demontażu istniejącego uzbrojenia w niezbędnym zakresie z wytypowaniem fragmenty kanalizacji pod kątem demontażu i zamulenia. - Wyprowadzenie przyłączy poza pas drogowy i zakończenie studniami. 2. Przed opracowaniem kosztorysów, przedmiarów robót i STWiORB Wykonawca jest zobowiązany do pisemnego uzgodnienia z Zamawiającym poziomu zagregowania robót objętych projektem. 3. Dokumentacja projektowa winna spełniać następujące wymagania: 3.1. Powinna być wykonana w stanie kompletnym z punktu widzenia celu, któremu ma służyć. 3.2. Będzie służyć jako opis przedmiotu zamówienia do przetargu na roboty budowlane w oparciu o ustawę Prawo Zamówień Publicznych. 3.3. W swej treści powinna określać parametry techniczne i funkcjonalne przyjętych rozwiązań materiałowych, wybranych technologii i urządzeń, technologię robót, użyte materiały i zastosowane urządzenia w sposób umożliwiający zachowanie uczciwej konkurencji. 4. Dokumentację projektową dla ZADANIA B należy wykonać uwzględniając „Koncepcję zagospodarowania terenu w rejonie osiedla Mickiewicza i Norwida w Dąbrowie Górniczej” wykonaną przez Pracownię Architektoniczno – Urbanistyczną ALMAPROJEKT w styczniu w 2010 roku i aktualne warunki techniczne. 5. Dokumentację projektową dla w ZADANIA B należy dostosować do zrealizowanych robót budowlanych w ul. Majakowskiego w zakresie zadania inwestycyjnego „Zagospodarowanie terenu w rejonie osiedla Mickiewicza i Norwida w Dąbrowie Górniczej w tym Etap I ul. Majakowskiego”. 6. Kanalizację deszczową projektowaną dla ZADANIA B włączyć do przynależnych kolektorów w ulicy Mickiewicza lub Krasińskiego przyjmując spadki kanalizacji uwzględniające przebudowę kanalizacji w ulicy Krasińskiego i Słowackiego w późniejszym Etapie. 7. Projekty sieci i przyłączy kanalizacji deszczowej dla ZADANIA B należy wykonać w przypadku stwierdzenia ich złego stanu technicznego (wynik monitoringu należącego do zadań Wykonawcy) oraz w przypadku konieczności rozdzielenia odprowadzenia wód deszczowych i ścieków sanitarnych. 8. Przewidzieć montaż progów zwalniających bądź odtworzyć progi zwalniające w przebudowywanych ulicach dla ZADANIA B. 9. W dokumentacji projektowej dla ZADANIA B uwzględnić w montaż lustra przy wyjeździe z kliniki Mago - Dent i sklepu „Żabka”. 10. W dokumentacji projektowej dla ZADANIA B przewidzieć uporządkowanie pasów zieleni w pasie drogowym oraz wycinkę drzew stanowiących zagrożenie dla użytkowników drogi i chodników. 11. W dokumentacji projektowej dla ZADANIA B przewidzieć rozbudowę miejsc postojowych i parkingów. 12. W dokumentacji projektowej dla ZADANIA B elementy małej architektury należy wybrać z małej architektury należy na bieżąco uzgadniać z Zamawiającym. 13. W dokumentacji projektowej dla ZADANIA B należy wziąć pod uwagę wynik konsultacji społecznych, których przeprowadzenie należy do obowiązków Wykonawcy.

2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV):
71322200-3, 71322000-1, 71320000-7, 71240000-2, 71248000-8


3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):

Wartość bez VAT: 0,0
Waluta:


4) Czas trwania lub termin wykonania:

okres w miesiącach:
okres w dniach:
data rozpoczęcia:
data zakończenia: 2020-12-31

5) Kryteria oceny ofert:

KryteriumZnaczenie
cena60,00
Termin wykonania dokumentacji projektowej dla ETAPU 1 w ZADANIU B 30,00
Doświadczenie Kierownika zespołu projektowego/Głównego projektanta10,00


6) INFORMACJE DODATKOWE:
I. Uszczegółowienie pkt 4 "czas trwania lub termin wykonania": Rozpoczęcie realizacji zamówienia – od daty podpisania umowy. Zakończenie terminu realizacji zamówienia: do 31.12.2020r. w tym: 1. termin wykonania dokumentacji projektowej dla ETAPU 1 nie dłużej niż 120 i nie krócej niż 90 dni kalendarzowych od daty podpisania umowy Uwagi: A. Termin realizacji dokumentacji projektowej dla ETAPU 1 w ZADANIU B stanowi kryterium oceny ofert zgodnie z pkt. 24.3.2. SIWZ. B. Termin realizacji zamówienia należy określić w dniach kalendarzowych. C. Brak deklaracji terminu w pkt. 3.3.1. Formularza ofertowego bądź jego określenie ponad termin maksymalny skutkować będzie odrzuceniem oferty w trybie art. 89 ust. 1 pkt 2 ustawy Pzp. W przypadku, gdy Wykonawca zadeklaruje termin realizacji zadania krótszy niż minimalny, dla potrzeb porównania i oceny ofert, zostanie przyjęty termin minimalny, natomiast zadeklarowany termin zostanie wpisany do umowy. 2. termin wykonania dokumentacji projektowej dla ETAPU 2 w ZADANIU B – do 240 dni kalendarzowych od daty podpisania umowy 3. termin pełnienia nadzorów autorskich – Dla ETAPU 1 i 2 ZADANIA B – do 31.12.2020r. Uwaga: Zamawiający, zgodnie z § 16 ust.1 pkt. 1.3.4. umowy dla ZADANIA B, przewiduje możliwość ograniczenia zakresu przedmiotu zamówienia poprzez odstąpienie od wymogu sprawowania nadzorów autorskich dla Etapu 2 w ZADANIU B w przypadku, jeżeli roboty budowlane objęte tym zakresem nie będą realizowane w okresie obowiązywania umowy czyli do dnia 31.12.2020r. II. Uszczegółowienie pkt. 5- Kryteria oceny ofert- W ramach kryterium doświadczenie Kierownika zespołu projektowego /Głównego Projektanta (D) ocena będzie dokonana na podstawie informacji o doświadczeniu osoby wyznaczonej do pełnienia tej funkcji i wskazanej w pkt 4.2. Formularza ofertowego posiadającej uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych bez ograniczeń. Do potrzeb oceny niezbędne jest podanie minimum informacji o każdym zadaniu istotnym z punktu widzenia kryterium, w którym wskazana osoba pełniła funkcję Kierownika zespołu projektowego/ Głównego Projektanta tj. nazwa zadania, zakres zadania, poprzedni Zamawiający. Za wykazane doświadczenie, polegające na pełnieniu funkcji Kierownika zespołu projektowego/Głównego projektanta przy opracowaniu dokumentacji projektowej obejmującej budowę sieci wodociągowej lub kanalizacyjnej lub deszczowej wraz z zagospodarowaniem terenu. Wykonawca może otrzymać maksymalnie 100 pkt. Aby otrzymać maksymalną liczbę punktów Wykonawca musi wykazać, że osoba wskazana jako Kierownika zespołu projektowego/Główny projektant pełniła tą funkcję przy realizacji 5 usług o przedmiocie jw. – tj. po 20 pkt za każdą usługę. Uwaga: W przypadku, gdy opis doświadczenia będzie niejednoznaczny lub niepozwalający na jego ocenę Zamawiający nie będzie przyznawał punktów za tak wykazane doświadczenie.






Rozmiar pliku: 8582 KB
Ogłoszenie nr 500008349-N-2017 z dnia 03-08-2017 r.
Dąbrowa Górnicza:
OGŁOSZENIE O ZMIANIE OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIE DOTYCZY:
Ogłoszenia o zamówieniu
INFORMACJE O ZMIENIANYM OGŁOSZENIU

Numer:
559365-N-2017

Data:
01/08/2017
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
Gmina Dąbrowa Górnicza, Krajowy numer identyfikacyjny 27625531200000, ul. ul. Graniczna  21, 41300   Dąbrowa Górnicza, woj. śląskie, państwo Polska, tel. 322 956 700, e-mail zamowienia_publiczne@dabrowa-gornicza.pl, faks 32 2625032, 2956700.
Adres strony internetowej (url): www.bip.dabrowa-gornicza.pl
SEKCJA II: ZMIANY W OGŁOSZENIU

II.1) Tekst, który należy zmienić:


Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:


Numer sekcji:
Część 2

Punkt:
1

W ogłoszeniu jest:
2.1. Etap 1 – (priorytetowy)(...) Podetap 1 – Realizacja zagospodarowania terenów opisanych w punktach 3.3, 3.4, 3.5, 3.6, 3.7, 3.8.

W ogłoszeniu powinno być:
2.1. Etap 1 – (priorytetowy)(...) Podetap 1 – Realizacja zagospodarowania terenów opisanych w punktach 3.4, 3.5, 3.6, 3.7, 3.8.


Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:


Numer sekcji:
Część 2

Punkt:
1

W ogłoszeniu jest:
2.1. Etap 1- (priorytetowy) (...) Podetap 2 – Realizacja prac budowlanych związanych z przebudową ulicy 6-go Sierpnia.

W ogłoszeniu powinno być:
2.1. Etap 1- (priorytetowy) (...) Podetap 2 – Realizacja prac budowlanych związanych z przebudową ulicy 6-go Sierpnia oraz opisanych w pkt.3.3.


Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:


Numer sekcji:
Część 2

Punkt:
6

W ogłoszeniu jest:
6) INFORMACJE DODATKOWE: Uszczegółowienie pkt 4 "czas trwania lub termin wykonania": Rozpoczęcie realizacji zamówienia – od daty podpisania umowy. Zakończenie terminu realizacji zamówienia: do 31.12.2020r. w tym: 1. termin wykonania dokumentacji projektowej dla ETAPU 1 nie dłużej niż 120 i nie krócej niż 90 dni kalendarzowych od daty podpisania umowy Uwagi: A. Termin realizacji dokumentacji projektowej dla ETAPU 1 w ZADANIU B stanowi kryterium oceny ofert zgodnie z pkt. 24.3.2. SIWZ. B. Termin realizacji zamówienia należy określić w dniach kalendarzowych. C. Brak deklaracji terminu w pkt. 3.3.1. Formularza ofertowego bądź jego określenie ponad termin maksymalny skutkować będzie odrzuceniem oferty w trybie art. 89 ust. 1 pkt 2 ustawy Pzp. W przypadku, gdy Wykonawca zadeklaruje termin realizacji zadania krótszy niż minimalny, dla potrzeb porównania i oceny ofert, zostanie przyjęty termin minimalny, natomiast zadeklarowany termin zostanie wpisany do umowy. 2. termin wykonania dokumentacji projektowej dla ETAPU 2 w ZADANIU B – do 240 dni kalendarzowych od daty podpisania umowy 3. termin pełnienia nadzorów autorskich – Dla ETAPU 1 i 2 ZADANIA B – do 31.12.2020r.

W ogłoszeniu powinno być:
6) INFORMACJE DODATKOWE: Uszczegółowienie pkt 4 "czas trwania lub termin wykonania": Rozpoczęcie realizacji zamówienia – od daty podpisania umowy. Zakończenie terminu realizacji zamówienia: do 31.12.2020r. w tym: 1. termin wykonania dokumentacji projektowej dla ETAPU 1 nie dłużej niż 150 i nie krócej niż 120 dni kalendarzowych od daty podpisania umowy, przy czym realizacja Podetapu 1 w ramach ETAPU 1 do dnia 10.10.2017r. Uwagi: A. Termin realizacji dokumentacji projektowej dla ETAPU 1 w ZADANIU B stanowi kryterium oceny ofert zgodnie z pkt. 24.3.2. SIWZ. B. Termin realizacji zamówienia należy określić w dniach kalendarzowych. C. Brak deklaracji terminu w pkt. 3.3.1. Formularza ofertowego bądź jego określenie ponad termin maksymalny skutkować będzie odrzuceniem oferty w trybie art. 89 ust. 1 pkt 2 ustawy Pzp. W przypadku, gdy Wykonawca zadeklaruje termin realizacji zadania krótszy niż minimalny, dla potrzeb porównania i oceny ofert, zostanie przyjęty termin minimalny, natomiast zadeklarowany termin zostanie wpisany do umowy. 2. termin wykonania dokumentacji projektowej dla ETAPU 2 w ZADANIU B – do 360 dni kalendarzowych od daty podpisania umowy 3. termin pełnienia nadzorów autorskich – Dla ETAPU 1 i 2ZADANIA B – do 31.12.2020r.

 

Rozmiar pliku: 70362 KB
Ogłoszenie nr 500042505-N-2017 z dnia 12-10-2017 r.
Gmina Dąbrowa Górnicza: „Wykonanie dokumentacji projektowych pod nazwą: ZADANIE A - „Zagospodarowanie terenu Parku Hallera część A i B w Dąbrowie Górniczej” ZADANIE B - „Zagospodarowanie terenu Osiedla przy ulicy Mickiewicza, Krasińskiego i 6 Sierpnia w Dąbrowie Górniczej” w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Rewitalizacja przestrzeni publicznych i terenów zdegradowanych w Dąbrowie Górniczej”.

OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA - Usługi

Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe

Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego

Zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

nie

Zamówienie było przedmiotem ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych:
tak
Numer ogłoszenia: 559365-N-2017

Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia zostało zamieszczone w Biuletynie Zamówień Publicznych:
tak
Numer ogłoszenia: 500008349-N-2017

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY


I. 1) NAZWA I ADRES:
Gmina Dąbrowa Górnicza, Krajowy numer identyfikacyjny 27625531200000, ul. ul. Graniczna  21, 41300   Dąbrowa Górnicza, woj. śląskie, państwo Polska, tel. 322 956 700, e-mail zamowienia_publiczne@dabrowa-gornicza.pl, faks 32 2625032, 2956700.
Adres strony internetowej (url): www.bip.dabrowa-gornicza.pl

I.2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Administracja samorządowa
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:

„Wykonanie dokumentacji projektowych pod nazwą: ZADANIE A - „Zagospodarowanie terenu Parku Hallera część A i B w Dąbrowie Górniczej” ZADANIE B - „Zagospodarowanie terenu Osiedla przy ulicy Mickiewicza, Krasińskiego i 6 Sierpnia w Dąbrowie Górniczej” w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Rewitalizacja przestrzeni publicznych i terenów zdegradowanych w Dąbrowie Górniczej”.

Numer referencyjny
(jeżeli dotyczy):
ZP.WIM.271.4.44.2017

II.2) Rodzaj zamówienia:

Usługi

II.3) Krótki opis przedmiotu zamówienia
(wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań )
a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:

I. Postępowanie o udzielenie zamówienia prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2017r., poz. 1579) zwanej dalej ustawą Pzp, o wartości zamówienia poniżej 209.000,00 EUR. II. ZADANIE A „Zagospodarowanie terenu Parku Hallera część A i B w Dąbrowie Górniczej” 1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:1. Zadanie A polega na wykonaniu prac przedprojektowych oraz dokumentacji projektowej (projektów budowlanych i wykonawczych, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót, przedmiarów robót w rozbiciu na branże i kosztorysów inwestorskich w rozbiciu na branże z podziałem na koszty kwalifikowane i niekwalifikowane) we wskazanym przez Zamawiającego zakresie. 2. Zakres opracowania dotyczy zagospodarowania terenu Parku Hallera na wyznaczonym przez Zamawiającego obszarze, tj. fragment części A i całość części B parku. Projekt zagospodarowania winien być wykonany z założeniem utrzymania i podkreślenia rodzinnego charakteru parku i ma uwzględniać budowę, przebudowę, remont bądź naprawę chodników, alejek, placów zabaw, boisk, toalet miejskich, miejsc spotkań, obszarów rekreacyjnych, dojazdów i miejsc postojowych. Ponadto zaprojektować należy zieleńce, uporządkowanie i nasadzenie zieleni (z koniecznymi wycinkami), rekultywację trawników oraz uzupełnienie infrastruktury o elementy małej architektury w postaci ławek, koszy na śmieci, koszy na psie odchody itp. wraz z budową kanalizacji sanitarnej, wodociągowej i elektrycznej (do toalet publicznych) i przebudową kanalizacji deszczowej w wyznaczonym przez Zamawiającego zakresie. W Parku Hallera wydzielono dwa obszary (1 i 2) objęte przedmiotową dokumentacją, w których zaprojektować należy roboty zgodnie z zakresem i wymaganiami Zamawiającego. 2.1 OBSZAR 1 – stanowi fragment części A parku (zgodnie z załącznikiem graficznym), dla którego w dokumentacji projektowej należy przewidzieć: - wymianę nawierzchni dróg dojazdowych wzdłuż budynków zlokalizowanych przy ulicy Królowej Jadwigi 6, 6A, 6B i 10 wraz z oświetleniem, - budowę kanalizacji deszczowej wzdłuż budynków zlokalizowanych przy ulicy Królowej Jadwigi 6, 6A i 6B, - wykonanie miejsc postojowych i nawierzchni manewrowej z kostki brukowej umożliwiającej powstanie nawierzchni biologicznie czynnej przy budynku zlokalizowanych przy ulicy Królowej Jadwigi 6, 6B i 10 z uwzględnieniem rozbiórki istniejących nawierzchni, - likwidację gołębnika z rekultywacją nawierzchni po rozbiórce, - likwidację klombu usytuowanego naprzeciwko istniejącego placu zabaw z rekultywacją nawierzchni po rozbiórce i budową fontanny skoczkowej na płycie chodnikowej z dostępem dla użytkowników wraz z budową sieci niezbędnych do funkcjonowania fontanny, - wymianę nawierzchni pod wiatą śmietnikową (z dostosowaniem do obsługi przez serwis) i alejek parkowych asfaltowych na nawierzchnie; pod wiatą z kostki brukowej zwykłej, a alejek z kostki brukowej zwykłej lub z materiałów mineralno – żywicznych przepuszczających wodę, - wykonanie alejek w miejsce istniejących „przedeptów” z kostki brukowej zwykłej lub z materiałów mineralno – żywicznych przepuszczających wodę, a w miejscach gdzie systemkorzeniowy drzew i krzewów znajduje się płytko należy zastosować nawierzchnię typu HanseGrand, - montaż infrastruktury parkowej, tj. ławek, koszy itp., - rozbiórkę istniejącego boiska asfaltobetonowego – obok parkingu pływalni „Nemo” z rekultywacją nawierzchni po rozbiórce (np. krąg rekreacyjny opisany poniżej), - budowę boiska wielofunkcyjnego z nawierzchnią poliuretanową, dostosowanego do gry w koszykówkę, siatkówkę i piłkę ręczną, wyposażonego w: ogrodzenie z bramą i furtką, piłkochwyty, ławki bez oparcia, kosze na śmieci, bramki do piłki ręcznej, kosze do gry w koszykówkę (4 szt.), słupki do montażu siatki do gry w siatkówkę. Dla nawierzchni poliuretanowej przyjąć przekrój 8mm EPDM, 8mm SBR, 30mm warstwa dynamiczna ET. Uwzględnić należy zagospodarowanie terenu wokół boiska z dojściem z Zespołu Szkół Technicznych oraz odwodnienie boiska, - wykonanie otwartej przestrzeni rekreacyjnej z uwzględnieniem rozebrania istniejących nawierzchni betonowych i asfaltowych, utwardzenia nowej nawierzchni z uwzględnieniem odwodnienia, doposażenia w latarnie parkowe, ławki i kosze na śmieci (lokalizacja zaznaczona w załączniku graficznym – obok Zespołu Szkół Technicznych), nawierzchnie wykonać z kostki brukowej umożliwiającej powstanie nawierzchni biologicznie czynnej bądź z kostki brukowej zwykłej lub z materiałów mineralno – żywicznych przepuszczających wodę, - budowę kręgów rekreacyjnych – okrągłych placów wykonanych z nawierzchni przerostowych przepuszczających wodę, wyposażonych w ławki montowane na planie koła, kosze na śmieci i latarnie parkowe (elementy małej architektury winny być na bieżąco ustalane z Zamawiającym), - rewitalizację zieleni parkowej uwzględniająca rekultywację trawnika, konieczne wycinki, pielęgnację i nasadzenia drzew i krzewów, wykonanie klombów z roślinami ozdobnymi i kwitnącymi z usunięciem zieleni stanowiącej przeszkodę w użytkowaniu przestrzeni parkowej. 2.2 OBSZAR 2 – stanowi części B parku (zgodnie z załącznikiem graficznym), dla którego w dokumentacji projektowej należy przewidzieć: - rewitalizację „tunelu” pod Aleją Róż łączącego część A i B parku, - przebudowa „wejścia” do parku od strony tunelu pod Aleją Róż – ujednolicenie z aleją główną w części A parku, - budowę pętli trasy rolkowo - rowerowej wokół terenu stanowiącego Obszar 2 z uwzględnieniem wykonania alejek wewnątrz głównej pętli i fragmentem do wyczynowej jazdy (wzniesienia, „rynny”), - wymianę nawierzchni alejek parkowych z odtworzeniem „po śladzie”, poszerzeniem i uwzględnieniem podniesienia w stosunku do systemu korzeniowego drzew eliminując przerastanie nowych nawierzchni, nowe alejki wykonać z kostki brukowej zwykłej lub z materiałów mineralno – żywicznych przepuszczających wodę, - wykonanie alejek w miejsce istniejących „przedeptów” z kostki brukowej zwykłej lub z materiałów mineralno – żywicznych przepuszczających wodę, - likwidację istniejącego placu zabaw wraz z nawierzchnią piaskową, - budowę placu zabaw o powierzchni około 700 m2 wyposażonego w zabawki i urządzenia sensoryczne z elementów stalowych ocynkowanych ogniowo i malowanych proszkowo bądź ze stali nierdzewnej oraz z elementów HDPE (bez elementów drewnianych). Nawierzchnię placu zabaw wykonać z mat przerostowych gumowych w kolorze zielonym, - budowę piaskownicy o wymiarach około 30 m2 z siedziskiem wokoło w sąsiedztwie nowoprojektowanego placu zabaw, - wykonanie zielonej przestrzeni rekreacyjnej w miejscu starych asfaltobetonowych boisk z uwzględnieniem rozebrania istniejących nawierzchni i rekultywacji nawierzchni po rozbiórce, wykonania alejek pieszych i tras rolkowo - rowerowych (połączenie z główną trasą rolkową okalającą część B parku opisaną powyżej), doposażenia w latarnie parkowe, ławki i kosze na śmieci (lokalizacja zaznaczona w załączniku graficznym). Nowe nawierzchnie wykonać z kostki brukowej zwykłej lub z materiałów mineralno – żywicznych przepuszczających wodę, - budowę kręgów rekreacyjnych – okrągłych placów wykonanych z nawierzchni przerostowych przepuszczających wodę, wyposażonych w ławki montowane na planie koła, kosze na śmieci i latarnie parkowe (elementy małej architektury winny być na bieżąco ustalane z Zamawiającym), - budowę samoobsługowej toalety publicznej wraz z budową sieci niezbędnych do funkcjonowania toalety, - budowę wybiegu dla psów wyposażonego w ogrodzenie, kosze na odchody i ewentualnie tor przeszkód (szczegółowe wyposażenie winno być wynikiem konsultacji społecznych przeprowadzonych przez Wykonawcę), - wykonanie oświetlenia części B parku, - rewitalizację zieleni parkowej uwzględniającą rekultywację trawnika, konieczne wycinki, pielęgnację i nasadzenia drzew i krzewów uwzględniając oddzielenie Obszaru 2 parku od drogi szybkiego ruchu DK 94 zielenią „dźwiękochłonną”, wykonanie klombów z roślinami ozdobnymi i kwitnącymi. 3. Dokumentacja projektowa winna być wykonana zgodnie z obowiązującymi przepisami, tj.: - Ustawą z dnia 7 lipca 1994 roku Prawo budowlane (Dz.U.2017.1332 t.j.), - Ustawą z dnia z dnia 7 czerwca 2001 r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków (Dz.U.2017.328 t.j.), - Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 25 kwietnia 2012 roku w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz.U.2012.462 z późn. zm), - Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 roku w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno – użytkowego (Dz.U.2013.1129 t.j.), - Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 roku w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U.2015.1422 t.j.), - Rozporządzeniem Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 2 marca 1999 roku w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie (Dz.U.2016.124 j.t), - Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 roku w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno – użytkowym (Dz.U.2004.130.1389), - Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 9 listopada 2010 roku w sprawie przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko (Dz.U.2016.71 t.j.), - Wytycznymi programowymi w zakresie kwalifikowania wydatków z europejskiego funduszu rozwoju regionalnego w ramach regionalnego programu operacyjnego województwa śląskiego na lata 2014 – 2020 – Działanie 10.3. Rewitalizacja obszarów zdegradowanych, - Innymi obowiązującymi przepisami w tym zakresie. 4. Opis przedmiotu 1. Zamawiający zleca, a Wykonawca zobowiązuje się dostarczyć dokumentację w ramach przedmiotu niniejszej umowy, obejmującą: 1.1. Opracowania przedprojektowe: 1.1.1 Mapa do celów projektowych wraz z inwentaryzacją stanu istniejącego i wywiadem branżowym, 1.1.2 Aktualny wypis z rejestru gruntów wraz z mapą ewidencyjną i analizą stanu władania gruntami, na których zlokalizowana ma być inwestycja, 1.1.3 Warunki zabudowy i zagospodarowania terenu w przypadku braku miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, 1.1.4 Niezbędne uzgodnienia branżowe, opinie i warunki techniczne dla przedmiotowej inwestycji od właścicieli i użytkowników uzbrojenia, gestorów sieci i zarządcy dróg, 1.1.5 Inwentaryzacja zieleni objętej inwestycją z wykazem drzew i krzewów do usunięcia wraz z opracowaniem Wniosku o wydanie zezwolenia na usunięcie drzewa lub krzewów 1.1.6 Analiza uzbrojenia przedmiotowego obszaru pod kątem ewentualnych przekładek istniejących sieci kolidujących z projektowanym zagospodarowaniem, 1.1.7 Inne niezbędne dokumenty bądź decyzje, uzgodnienia w tym uzgodnienia ZUD i zezwolenia wymagane do uzyskania pozwolenia na budowę. 1.2. Projekty: 1.2.1. Projekt budowlany i wykonawczy zagospodarowania terenu, 1.2.2. Projekt budowlany i wykonawczy budowy kanalizacji deszczowej z przyłączami wraz z kompletem dokumentów i uzgodnień niezbędnych do uzyskania decyzji pozwolenia na budowę sieci (dotyczy terenu wzdłuż budynków zlokalizowanych przy ulicy Królowej Jadwigi 6, 6A i 6B), 1.2.3. Projekt budowlany i wykonawczy branży elektrycznej dla nowego oświetlenia parkowego, 1.2.4. Projekt budowlany i wykonawczy przekładek sieci kolidujących wraz z kompletem dokumentów i uzgodnień z gestorami sieci przebudowywanych lub zabezpieczanych oraz uzgodnień niezbędnych do uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę, 1.2.5. Projekt budowlany i wykonawczy odwodnienia nowoprojektowanego boiska wielofunkcyjnego (z odprowadzeniem wód do najbliższego możliwego punktu odbioru – w razie potrzeby), 1.2.6. Projekt zabezpieczenia wykopów i budowli, 1.2.7. Projekt odwodnienia wykopów i budowli. 1.3. Inne opracowania: 1.3.1. Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004r. (Dz.U.2013.1129 t.j) w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno – użytkowego, 1.3.2. Informacja dot. bezpieczeństwa i ochrony zdrowia i planu organizacji robót, 1.3.3. Kosztorysy inwestorskie na zaprojektowane roboty, wykonane zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18.05.2004r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno – użytkowym (Dz.U.2004.130.1389). Ww. kosztorysy wykonać oddzielnie dla Obszaru 1 i Obszaru 2, w podziale na branże (zagospodarowanie terenu, kanalizacja deszczowa, branża drogowa, pozostałe branże) oraz uwzględniając podział na zakres robót kwalifikowanych i niekwalifikowanych, 1.3.4. Przedmiary na zaprojektowane roboty wykonane zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 02.09.2004r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno – użytkowego (Dz.U.2013.1129 t.j.). Ww. przedmiary wykonać oddzielnie dla Obszaru 1 i Obszaru 2, w podziale na branże (zagospodarowanie terenu, kanalizacja deszczowa, branża drogowa, pozostałe branże) oraz uwzględniając podział na zakres robót kwalifikowanych i niekwalifikowanych. Należy również sporządzić zestawienie materiałów z podaniem przykładowych producentów i numerami katalogowymi, 1.3.5. Plany i Wizualizacje: Wykonawca zobowiązany jest do umieszczenia, w czytelny sposób, inwestycji na planie miasta Dąbrowa Górnicza w skali najbliższego sąsiedztwa inwestycji z wyraźnym oznaczeniem powierzchni inwestycji, punktów odniesienia (otoczenie inwestycji) i kierunków geograficznych. Zaleca się by plan inwestycji był łatwy do odczytania dla odbiorcy, który na co dzień nie korzysta z planów budowlanych. Wykonawca zobowiązany jest do wykonania wizualizacji inwestycji w ujęciu na całą inwestycję – plan ogólny, w ujęciach ukazujących inwestycję z każdego kierunku geograficznego (północ-południe-wschód-zachód), w ujęciu od najbardziej reprezentacyjnej elewacji bądź (w przypadku inwestycji innych niż kubaturowe, jak parki, skwery, ulice, ronda, ciągi komunikacyjne, etc.) najbardziej atrakcyjnej strony inwestycji oraz w ujęciach „z wewnątrz”, prezentujących najbardziej charakterystyczne, reprezentacyjne pomieszczenia inwestycji (dotyczy inwestycji kubaturowych). Plany i wizualizacje przedstawione przez Wykonawcę muszą odznaczać się możliwie dokładnym odwzorowaniem planowanej inwestycji (precyzja i dbałość o szczegóły), czytelnością i wysokimi walorami estetycznymi (atrakcyjność wizualna). Wykonawca dostarczy plany i wizualizacje w formie wydruku na planszach o wymiarach co najmniej B2 (50x70 cm) oraz w odpowiedniej jakości plikach elektronicznych, w sposób umożliwiający publikację planów i wizualizacji w materiałach informacyjnych Zleceniodawcy (Urząd Miejski). 1.3.6. Wniosek o uzyskanie pozwolenia na budowę do organu administracji architektoniczno-budowlanej przygotowany w imieniu Zamawiającego wraz z wymaganymi dokumentami i załącznikami, 1.3.7. Nadzór autorski. 2. W dokumentacji projektowej elementy małej architektury winny być na bieżąco ustalane z Zamawiającym. 3. Przed opracowaniem kosztorysów, przedmiarów robót i STWiORB Wykonawca jest zobowiązany do pisemnego uzgodnienia z Zamawiającym poziomu zagregowania robót objętych projektem. 4. Dokumentacja projektowa winna spełniać następujące wymagania: 4.1. Powinna być wykonana w stanie kompletnym z punktu widzenia celu, któremu ma służyć. 4.2. Będzie służyć jako opis przedmiotu zamówienia do przetargu na roboty budowlane w oparciu o ustawę Prawo Zamówień Publicznych. 4.3. W swej treści powinna określać parametry techniczne i funkcjonalne przyjętych rozwiązań materiałowych, wybranych technologii i urządzeń, technologię robót, użyte materiały i zastosowane urządzenia w sposób umożliwiający zachowanie uczciwej konkurencji. III. ZADANIE B „Zagospodarowanie terenu Osiedla przy ulicy Mickiewicza, Krasińskiego i 6 Sierpnia w Dąbrowie Górniczej” 1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:1. Zakres opracowania dotyczy: 1.1. Przebudowy sieci kanalizacji deszczowej z uporządkowaniem, przyłączami do granic działek i w razie potrzeb zbiornikami retencyjnymi w ulicach Mickiewicza, Krasińskiego, Słowackiego, 6–go Sierpnia i Przemysłowej oraz w obszarze wyznaczonym przez ulice Mickiewicza, Krasińskiego i Przemysłową zakończonym ulicą 11-go Listopada (ograniczonym do działek stanowiących własność Gminy Dąbrowa Górnicza) z włączeniem w ulicy Majakowskiego. 1.2. Przebudowy dróg, chodników i wjazdów dla ulic Mickiewicza, Krasińskiego, Słowackiego 6-go Sierpnia i Przemysłowej, 1.3. Przebudowy miejsc postojowych przy ulicy 6-go Sierpnia na odcinku od ulicy Majakowskiego w kierunku ulicy Wyspiańskiego, 1.4. Zagospodarowania terenu położonego pomiędzy budynkami przy ulicy Mickiewicza 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 i 13 polegające na: przebudowie sieci i przyłączy kanalizacji deszczowej, sanitarnej i wodociągowej w przedmiotowym obszarze z uporządkowaniem sieci i przyłączy; przebudowie dróg i chodników; wykonaniu chodników w miejscu istniejących „przedeptów”; wykonaniu samochodowych miejsc postojowych; rozebraniu istniejących placów zabaw (pierwszy w okolicy budynków nr 10 i 13, drugi w okolicy budynków nr 3 i 4) i wykonaniu nowych - na placach zabaw przewidzieć montaż urządzeń stalowych ocynkowanych ogniowo i malowanych proszkowo bądź ze stali nierdzewnej oraz z elementów HDPE (bez elementów drewnianych), nawierzchnię placu zabaw wykonać z mat przerostowych gumowych w kolorze zielonym przy czym charakter placów zabaw (np. określenie przedziału wiekowego użytkowników) oraz decyzja czy utrzymane zostaną obydwa place winna być wynikiem konsultacji społecznych przeprowadzonych przez Wykonawcę; przebudowie miejsc gromadzenia odpadów uwzględniając ewentualnie demontaż istniejącej wiaty śmietnikowej, wykonanie nowej wiaty śmietnikowej na 6 stanowisk, utwardzenie miejsca posadowienia wiaty i punktu selektywnej zbiórki odpadów bądź przeniesienie punktu selektywnej zbiórki odpadów (z dostosowaniem do obsługi przez serwis); rewitalizacji przestrzeni w tym zieleni uwzględniając pielęgnację trawników, konieczne wycinki, pielęgnację i nasadzenia drzew i krzewów, wykonanie klombów z roślinami ozdobnymi, umiejscowienie ławek, koszy na śmieci i innych elementów małej architektury (powyższe prace winny być zaprojektowane po konsultacjach społecznych z mieszkańcami przedmiotowego terenu przeprowadzonych przez Wykonawcę), 1.5. Zagospodarowania terenu położonego pomiędzy budynkami przy ulicy Krasińskiego 44, 45, 46, 47, 48, 49 polegające na: przebudowie sieci kanalizacji deszczowej, sanitarnej i wodociągowej w przedmiotowym obszarze z uporządkowaniem sieci i przyłączy; przebudowie dróg i chodników; wykonaniu samochodowych miejsc postojowych; rewitalizacji przestrzeni w tym zieleni uwzględniając pielęgnację trawników, konieczne wycinki, pielęgnację i nasadzenia drzew i krzewów, wykonanie klombów z roślinami ozdobnymi, umiejscowieniem ławek, koszy na śmieci i innych elementów małej architektury, ewentualnie demontaż istniejącej wiaty śmietnikowej, wykonanie nowej wiaty śmietnikowej na 6 stanowisk, utwardzenie miejsca posadowienia wiaty i punktu selektywnej zbiórki odpadów bądź przeniesienie punktu selektywnej zbiórki odpadów - z dostosowaniem do obsługi przez serwis (powyższe prace winny być zaprojektowane po konsultacjach społecznych z mieszkańcami przedmiotowego terenu przeprowadzonych przez Wykonawcę), 1.6. Zagospodarowania terenu za budynkami przy ulicy Krasińskiego 46 i 48 od strony centrum handlowego polegające na wykonaniu chodników z kostki bądź kostki lub nawierzchni przepuszczających wodę w miejscach istniejących „przedeptów” (nawierzchnię wykonać z kostki brukowej umożliwiającej powstanie nawierzchni biologicznie czynnej bądź innych materiałów tworzących nawierzchnię przepuszczającą wodę) i utworzeniu zielonej przestrzeni parkowej wyposażonej w elementy małej architektury jak ławki i kosze z uwzględnieniem w razie potrzeb rekultywacji trawnika, nasadzeń bądź pielęgnacji drzew i krzewów, wykonania klombów z roślinami ozdobnymi i kwitnącymi, 1.7. Wykonania chodników: wzdłuż budynku przy ulicy Krasińskiego 49 (w miejscu istniejącego „przedeptu” od strony ulicy 11-go Listopada) oraz do istniejącego placu zabaw za budynkiem nr 48 z uwzględnieniem doświetlenia poprzez montaż punktów świetlnych oraz likwidacji schodów bądź odbudowy schodów i wykonania zjazdu dla wózków, 1.8. Zagospodarowania terenu działki nr 25 km. 93 położonej przy ulicy Majakowskiego polegające na wykonaniu chodników z kostki bądź kostki lub nawierzchni przepuszczających wodę w miejscach istniejących „przedeptów” (nawierzchnie wykonać z kostki brukowej umożliwiającej powstanie nawierzchni biologicznie czynnej bądź innych materiałów tworzących nawierzchnię przepuszczającą wodę) i utworzeniu zielonej przestrzeni parkowej wyposażonej w elementy małej architektury jak ławki i kosze z uwzględnieniem w razie potrzeb rekultywacji trawnika, nasadzeń drzew i krzewów, wykonania klombów z roślinami ozdobnymi i kwitnącymi. 2. Tereny i ulice objęte zakresem projektowania w projektach, przedmiarach i kosztorysach Wykonawca zobowiązany jest rozdzielić na 2 etapy realizacji: 2.1. Etap 1 – (priorytetowy) przebudowa ulicy 6-go Sierpnia w całości (wg wytycznych w punktach 3.1, 3.2, 3.3), przebudowa ulicy Mickiewicza na odcinku od skrzyżowania z ulicą 6-go Sierpnia do włączenia w ulicy Majakowskiego (wg wytycznych w punktach 3.1, 3.2) oraz zagospodarowanie obszarów opisanych w punktach 3.3, 3.4, 3.5, 3.6, 3.7, 3.8. W Etapie 1 Wykonawca winien uwzględnić w projektach i pozostałych opracowaniach składających się na dokumentację projektową kolejność realizacji prac, mianowicie: Podetap 1 – Realizacja zagospodarowania terenów opisanych w punktach 3.3, 3.4, 3.5, 3.6, 3.7, 3.8. Podetap 2 – Realizacja prac budowlanych związanych z przebudową ulicy 6-go Sierpnia. Podetap 3 - Realizacja prac budowlanych związanych z przebudową ul. Mickiewicza w zakresie od skrzyżowania z ulicą 6-go Sierpnia do włączenia w ulicy Majakowskiego. 2.2. Etap 2 – przebudowa ulicy Mickiewicza od skrzyżowania z ulicą 6-go Sierpnia do skrzyżowania z ulicą 11-go Listopada, przebudowa ulicy Krasińskiego, Słowackiego i Przemysłowej, przebudowa sieci kanalizacji deszczowej, dróg z chodnikami w obszarze określonym w punktach 3.1 i 3.2 z pominięciem fragmentów ujętych w Etapie 1. W projektach, przedmiarach, kosztorysach i STWIORB-ach Wykonawca winien przewidzieć możliwość wykonania Etapu 1 niezależnie od Etapu 2 z uwzględnieniem rozwiązań technicznych umożliwiających funkcjonowanie zaprojektowanych sieci bez konieczności wybudowania sieci objętych Etapem 2. Dokumentacja projektowa we wszystkich branżach winna być wykonana w taki sposób, aby jednoznacznie określać miejsce rozdziału projektu na Etap 1 i Etap 2 oraz umożliwić złożenie oddzielnych wniosków o decyzję pozwolenia na budowę dla poszczególnych Etapów. 3. Dokumentacja projektowa winna być wykonana zgodnie z obowiązującymi przepisami, tj.: 3.1. Ustawą z dnia 7 lipca 1994 roku Prawo budowlane (Dz.U.2017.1332 t.j.), 3.2. Ustawą z dnia z dnia 7 czerwca 2001 r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków (Dz.U.2017.328 t.j.), 3.3. Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 25 kwietnia 2012 roku w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz.U.2012.462 z późn. zm), 3.4. Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 roku w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno – użytkowego (Dz.U.2013.1129 t.j.), 3.5. Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 roku w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U.2015.1422 t.j.), 3.6. Rozporządzeniem Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 2 marca 1999 roku w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie (Dz.U.2016.124 j.t), 3.7. Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 roku w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno – użytkowym (Dz.U.2004.130.1389), 3.8. Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 9 listopada 2010 roku w sprawie przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko (Dz.U.2016.71 t.j.), 3.9. Wytycznymi programowymi w zakresie kwalifikowania wydatków z europejskiego funduszu rozwoju regionalnego w ramach regionalnego programu operacyjnego województwa śląskiego na lata 2014 – 2020 – Działanie 10.3. Rewitalizacja obszarów zdegradowanych, 3.10. Innymi obowiązującymi przepisami w tym zakresie. 4. Opis przedmiotu zamówienia. 1. Zamawiający zleca, a Wykonawca zobowiązuje się dostarczyć dokumentację w ramach przedmiotu niniejszej umowy, obejmującą niżej wymienione opracowania w poszczególnych zakresach: 1.1. PROJEKT ZAGOSPODAROWANIA WYZNACZONYCH OBSZARÓW przy budynkach opisanych w punktach 3.3, 3.4, 3.5, 3.6, 3.7, 3.8 § 1 ust. 3 umowy wraz z przebudową sieci i przyłączy wodociągowych, kanalizacji sanitarnej i kanalizacji deszczowej: 1.1.1 Prace przedprojektowe - Mapa do celów projektowych wraz z inwentaryzacją stanu istniejącego i wywiadem branżowym. - Aktualny wypis z ewidencji gruntów wraz z mapą ewidencyjną i analizą stanu władania gruntami, na których zlokalizowana ma być inwestycja. - Warunki zabudowy i zagospodarowania terenu nie objętego miejscowym planem przestrzennym. - Niezbędne uzgodnienia branżowe, opinie i warunki techniczne dla przedmiotowej inwestycji od właścicieli, użytkowników uzbrojenia, gestorów sieci i zarządcy dróg wraz z uzgodnieniami ZUD. - Inwentaryzacja zieleni wraz z wykazem drzew i krzewów do usunięcia i opracowaniem Wniosku o wydanie zgody na ich usunięcie z kompletem dokumentów umożliwiających uzyskanie decyzji administracyjnej. - Analiza uzbrojenia przedmiotowego obszaru pod kątem ewentualnych przekładek istniejących sieci kolidujących z inwestycją. - Badania geotechniczne, hydrologicznych i geologiczno – inżynierskich w terenie na potrzeby budowy obiektów i sieci z opracowaniem wyników. - Wykonanie inwentaryzacji geodezyjnej w wymaganym zakresie. - Pozyskanie zgody właścicieli nieruchomości na wejście w teren celem wykonania robót (według potrzeb). - Wynik konsultacji społecznych w formie opisowej. - Inne uzgodnienia i decyzje wymagane do uzyskania pozwolenia na budowę. 1.1.2. Prace projektowe: - Projekt budowlany i wykonawczy zagospodarowania terenu z drogami, chodnikami, miejscami postojowymi, elementami małej architektury i zieleni. - Projekt budowlany i wykonawczy przebudowy sieci i przyłączy wodno - kanalizacyjnych (deszczowej, sanitarnej i wodociągowej). - Projekt budowlany i wykonawczy budowy oświetlenie ulicznego. - Projekty przekładek istniejącego uzbrojenia (z koniecznymi uzgodnieniami) kolidującego z planowaną inwestycją. - Projekt odwodnienia i zabezpieczenia wykopów. - Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004r. (Dz.U.2013.1129 t.j.) w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno – użytkowego. Informację dot. bezpieczeństwa i ochrony zdrowia i planu organizacji robót. - Kosztorysy inwestorskie na zaprojektowane roboty, wykonane zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18.05.2004r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno – użytkowym (Dz.U.2004.130.1389). Ww. kosztorysy wykonać oddzielnie dla Etapu 1 z uwzględnieniem rozdziału Etapu 1 na Podetapy (1, 2 i 3), w podziale na ulice, wszystkie występujące branże oraz uwzględniając podział na zakres robót kwalifikowanych i niekwalifikowanych, a także rozdzielając zakres na ciąg główny i przyłącza. - Przedmiary na zaprojektowane roboty wykonane zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 02.09.2004r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno – użytkowego (Dz.U.2013.1129 t.j..). Ww. przedmiary wykonać oddzielnie dla Etapu 1 z uwzględnieniem rozdziału Etapu 1 na Podetapy (1, 2 i 3), w podziale na ulice, wszystkie występujące branże oraz uwzględniając podział na zakres robót kwalifikowanych i niekwalifikowanych, a także rozdzielając zakres na ciąg główny i przyłącza. Należy również sporządzić zestawienie materiałów z podaniem przykładowych producentów i numerami katalogowymi, - Plany i Wizualizacje: Wykonawca zobowiązany jest do umieszczenia, w czytelny sposób, inwestycji na planie miasta Dąbrowa Górnicza w skali najbliższego sąsiedztwa inwestycji z wyraźnym oznaczeniem powierzchni inwestycji, punktów odniesienia (otoczenie inwestycji) i kierunków geograficznych. Zaleca się by plan inwestycji był łatwy do odczytania dla odbiorcy, który na co dzień nie korzysta z planów budowlanych. Wykonawca zobowiązany jest do wykonania wizualizacji inwestycji w ujęciu na całą inwestycję – plan ogólny, w ujęciach ukazujących inwestycję z każdego kierunku geograficznego (północ-południe-wschód-zachód), w ujęciu od najbardziej reprezentacyjnej elewacji bądź (w przypadku inwestycji innych niż kubaturowe, jak parki, skwery, ulice, ronda, ciągi komunikacyjne, etc.) najbardziej atrakcyjnej strony inwestycji oraz w ujęciach „z wewnątrz”, prezentujących najbardziej charakterystyczne, reprezentacyjne pomieszczenia inwestycji (dotyczy inwestycji kubaturowych). Plany i wizualizacje przedstawione przez Wykonawcę muszą odznaczać się możliwie dokładnym odwzorowaniem planowanej inwestycji (precyzja i dbałość o szczegóły), czytelnością i wysokimi walorami estetycznymi (atrakcyjność wizualna). Wykonawca dostarczy plany i wizualizacje w formie wydruku na planszach o wymiarach co najmniej B2 (50x70 cm) oraz w odpowiedniej jakości plikach elektronicznych, w sposób umożliwiający publikację planów i wizualizacji w materiałach informacyjnych Zleceniodawcy (Urząd Miejski). - Wniosek o uzyskanie pozwolenia na budowę do organu administracji architektoniczno-budowlanej przygotowany w imieniu Zamawiającego wraz z wymaganymi dokumentami i załącznikami. - Nadzór autorski z wymogami szczegółowymi zawartymi w §9 projektu umowy. 1.2. DOKUMENTACJA PROJEKTOWA PRZEBUDOWY ULIC: MICKIEWICZA wraz z przebudową sieci kanalizacji deszczowej (na odcinku od ul. 11-go Listopada przez ul. Przemysłową z włączeniem do ulicą Majakowskiego), 6 SIERPNIA wraz z przebudową sieci kanalizacji deszczowej (na odcinku od ul. Krasińskiego do ul. Wyspiańskiego), KRASIŃSKIEGO wraz z przebudową sieci kanalizacji deszczowej (na odcinku na odcinku od ul. 11-go Listopada do ul. Przemysłowej, SŁOWACKIEGO wraz z przebudową sieci kanalizacji deszczowej i PRZEMYSŁOWEJ wraz z przebudową sieci kanalizacji deszczowej. Ww. dokumentacja winna obejmować obszar i zakres opisany w punktach 3.1 i 3.2 § 1 ust. 3umowy. 1.2.1. Prace przedprojektowe: - Mapa do celów projektowych wraz z inwentaryzacją stanu istniejącego i wywiadem branżowym. - Aktualny wypis z ewidencji gruntów wraz z mapą ewidencyjną i analizą stanu władania gruntami, na których zlokalizowana ma być inwestycja. Warunki zabudowy i zagospodarowania terenu nie objętego miejscowym planem przestrzennym. Niezbędne uzgodnienia branżowe, opinie i warunki techniczne dla przedmiotowej inwestycji od właścicieli, użytkowników uzbrojenia, gestorów sieci i zarządcy dróg wraz z uzgodnieniami ZUD. Inwentaryzacja zieleni wraz z wykazem drzew i krzewów do usunięcia i opracowaniem Wniosku o wydanie zgody na ich usunięcie z kompletem dokumentów umożliwiających uzyskanie decyzji administracyjnej. - Analiza uzbrojenia przedmiotowego obszaru pod kątem ewentualnych przekładek istniejących sieci kolidujących z inwestycją.- - Badania geotechniczne, hydrologicznych i geologiczno – inżynierskich w terenie na potrzeby budowy obiektów i sieci z opracowaniem wyników. - Monitoring kanalizacji deszczowej - głównych ciągów wraz z wynikami oraz oceną stanu technicznego w celu zweryfikowania konieczności przebudowy sieci kanalizacji deszczowej. - Inwentaryzacja geodezyjna w wymaganym zakresie. - Zgody właścicieli nieruchomości na wejście w teren celem wykonania robót (według potrzeb). - Inne uzgodnienia i decyzje wymagane do uzyskania pozwolenia na budowę. 1.2.2. Prace projektowe -Projekt budowlany i wykonawczy zagospodarowania terenu z drogami, chodnikami, miejscami postojowymi, elementami małej architektury i zieleni. - Projekt budowlany i wykonawczy przebudowy i budowy kanalizacji deszczowej z ciągami głównymi i przyłączami do granic działek. Projekt budowlany i wykonawczy budowy zbiorników retencyjnych wraz z technologią, zakresem budowlanym i innym niezbędnym do prawidłowego działania zbiornika (w razie zaistnienia potrzeby na podstawie przeliczeń i analiz opisanych w punkcie 1.3). -Projekty przekładek istniejącego uzbrojenia (z koniecznymi uzgodnieniami) kolidującego z planowaną inwestycją. -Projekt odwodnienia i zabezpieczenia wykopów. - Projekt organizacji ruchu na czas trwania robót w tym zaprojektowanie mijanek, miejscowych poszerzeń, wyznaczenie objazdów. - Projekt organizacji robót z podziałem na Etapy i wyznaczone Podetapy. -Wyliczenie ilości wód deszczowych w oparciu o aktualny i przewidywany stan zlewni ciążący do skrzyżowania ulicy Majakowskiego z ulicą Piłsudskiego. -Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004r. (Dz.U.2013.1129 z późn. zm.) w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno – użytkowego. - Informacja dot. bezpieczeństwa i ochrony zdrowia i planu organizacji robót. - Kosztorysy inwestorskie na zaprojektowane roboty, wykonane zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18.05.2004r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno – użytkowym (Dz.U.2004.130.1389 z późn. zm.). Ww. kosztorysy wykonać oddzielnie dla Etapu 2 w podziale na ulice, wszystkie występujące branże oraz uwzględniając podział na zakres robót kwalifikowanych i niekwalifikowanych, a także rozdzielając zakres na ciąg główny i przyłącza. - Przedmiary na zaprojektowane roboty wykonane zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 02.09.2004r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno – użytkowego (Dz.U.2013.1129 z późn. zm.). Ww. przedmiary wykonać oddzielnie dla Etapu 2 w podziale na ulice, wszystkie występujące branże oraz uwzględniając podział na zakres robót kwalifikowanych i niekwalifikowanych, a także rozdzielając zakres na ciąg główny i przyłącza. Należy również sporządzić zestawienie materiałów z podaniem przykładowych producentów i numerami katalogowymi. -Plany i wizualizacje: Wykonawca zobowiązany jest do umieszczenia, w czytelny sposób, inwestycji na planie miasta Dąbrowa Górnicza w skali najbliższego sąsiedztwa inwestycji z wyraźnym oznaczeniem powierzchni inwestycji, punktów odniesienia (otoczenie inwestycji) i kierunków geograficznych. Zaleca się by plan inwestycji był łatwy do odczytania dla odbiorcy, który na co dzień nie korzysta z planów budowlanych. Wykonawca zobowiązany jest do wykonania wizualizacji inwestycji w ujęciu na całą inwestycję – plan ogólny, w ujęciach ukazujących inwestycję z każdego kierunku geograficznego (północ-południe-wschód-zachód), w ujęciu od najbardziej reprezentacyjnej elewacji bądź (w przypadku inwestycji innych niż kubaturowe, jak parki, skwery, ulice, ronda, ciągi komunikacyjne, etc.) najbardziej atrakcyjnej strony inwestycji oraz w ujęciach „z wewnątrz”, prezentujących najbardziej charakterystyczne, reprezentacyjne pomieszczenia inwestycji (dotyczy inwestycji kubaturowych). Plany i wizualizacje przedstawione przez Wykonawcę muszą odznaczać się możliwie dokładnym odwzorowaniem planowanej inwestycji (precyzja i dbałość o szczegóły), czytelnością i wysokimi walorami estetycznymi (atrakcyjność wizualna). Wykonawca dostarczy plany i wizualizacje w formie wydruku na planszach o wymiarach co najmniej B2 (50x70 cm) oraz w odpowiedniej jakości plikach elektronicznych, w sposób umożliwiający publikację planów i wizualizacji w materiałach informacyjnych Zleceniodawcy (Urząd Miejski). -Wniosek o uzyskanie pozwolenia na budowę do organu administracji architektoniczno-budowlanej przygotowany w imieniu Zamawiającego wraz z wymaganymi dokumentami i załącznikami. -Nadzór autorski z wymogami szczegółowymi zawartymi w §9 projektu umowy. 1.3. Do zakresu prac projektowych dla ZADANIA B należą poniższe opracowania: -Przeliczenie ilości wód deszczowych w oparciu o aktualny i przewidywany stan zlewni terenu ciążącego do skrzyżowania ul. Majakowskiego z ul. Piłsudskiego uwzględniając miejscowe retencjonowanie zmniejszając średnicę projektowanych rur sieci kanalizacji deszczowej i opóźnienie spływu wód deszczowych do ulicy Poniatowskiego. -Analiza dopływów tranzytowych pod kątem konieczności retencjonowania wraz z opracowaniem w razie konieczności dokumentacji budowlanej i wykonawczej. Przełączenie wszystkich istniejących sieci z uwzględnieniem demontażu istniejącego uzbrojenia w niezbędnym zakresie z wytypowaniem fragmenty kanalizacji pod kątem demontażu i zamulenia. Wyprowadzenie przyłączy poza pas drogowy i zakończenie studniami. 2. Przed opracowaniem kosztorysów, przedmiarów robót i STWiORB Wykonawca jest zobowiązany do pisemnego uzgodnienia z Zamawiającym poziomu zagregowania robót objętych projektem. 3. Dokumentacja projektowa winna spełniać następujące wymagania: 3.1. Powinna być wykonana w stanie kompletnym z punktu widzenia celu, któremu ma służyć. 3.2. Będzie służyć jako opis przedmiotu zamówienia do przetargu na roboty budowlane w oparciu o ustawę Prawo Zamówień Publicznych. 3.3. W swej treści powinna określać parametry techniczne i funkcjonalne przyjętych rozwiązań materiałowych, wybranych technologii i urządzeń, technologię robót, użyte materiały i zastosowane urządzenia w sposób umożliwiający zachowanie uczciwej konkurencji. 4. Dokumentację projektową dla ZADANIA B należy wykonać uwzględniając „Koncepcję zagospodarowania terenu w rejonie osiedla Mickiewicza i Norwida w Dąbrowie Górniczej” wykonaną przez Pracownię Architektoniczno – Urbanistyczną ALMAPROJEKT w styczniu w 2010 roku i aktualne warunki techniczne. 5. Dokumentację projektową dla w ZADANIA B należy dostosować do zrealizowanych robót budowlanych w ul. Majakowskiego w zakresie zadania inwestycyjnego „Zagospodarowanie terenu w rejonie osiedla Mickiewicza i Norwida w Dąbrowie Górniczej w tym Etap I ul. Majakowskiego”. 6. Kanalizację deszczową projektowaną dla ZADANIA B włączyć do przynależnych kolektorów w ulicy Mickiewicza lub Krasińskiego przyjmując spadki kanalizacji uwzględniające przebudowę kanalizacji w ulicy Krasińskiego i Słowackiego w późniejszym Etapie. 7. Projekty sieci i przyłączy kanalizacji deszczowej dla ZADANIA B należy wykonać w przypadku stwierdzenia ich złego stanu technicznego (wynik monitoringu należącego do zadań Wykonawcy) oraz w przypadku konieczności rozdzielenia odprowadzenia wód deszczowych i ścieków sanitarnych. 8. Przewidzieć montaż progów zwalniających bądź odtworzyć progi zwalniające w przebudowywanych ulicach dla ZADANIA B. 9. W dokumentacji projektowej dla ZADANIA B uwzględnić w montaż lustra przy wyjeździe z kliniki Mago - Dent i sklepu „Żabka”. 10. W dokumentacji projektowej dla ZADANIA B przewidzieć uporządkowanie pasów zieleni w pasie drogowym oraz wycinkę drzew stanowiących zagrożenie dla użytkowników drogi i chodników. 11. W dokumentacji projektowej dla ZADANIA B przewidzieć rozbudowę miejsc postojowych i parkingów. 12. W dokumentacji projektowej dla ZADANIA B elementy małej architektury należy wybrać z małej architektury należy na bieżąco uzgadniać z Zamawiającym. 13. W dokumentacji projektowej dla ZADANIA B należy wziąć pod uwagę wynik konsultacji społecznych, których przeprowadzenie należy do obowiązków Wykonawcy.

II.4) Informacja o częściach zamówienia:


Zamówienie było podzielone na części:

tak

II.5) Główny Kod CPV:
71220000-6


Dodatkowe kody CPV:
71220000-6, 71322200-3, 71322200-1, 71320000-7, 71240000-2, 71248000-8
SEKCJA III: PROCEDURA

III.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA

Przetarg nieograniczony

III.2) Ogłoszenie dotyczy zakończenia dynamicznego systemu zakupów

nie

III.3) Informacje dodatkowe:

SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA

CZĘŚĆ NR:
1   

NAZWA:
ZADANIE A - „Zagospodarowanie terenu Parku Hallera część A i B w Dąbrowie Górniczej”

IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
21/09/2017

IV.2) Całkowita wartość zamówienia

Wartość bez VAT
217579.00

Waluta
pln

IV.3) INFORMACJE O OFERTACH
Liczba otrzymanych ofert:  2
w tym:
liczba otrzymanych ofert od małych i średnich przedsiębiorstw:  2
liczba otrzymanych ofert od wykonawców z innych państw członkowskich Unii Europejskiej:  0
liczba otrzymanych ofert od wykonawców z państw niebędących członkami Unii Europejskiej:  0
liczba ofert otrzymanych drogą elektroniczną:  0

IV.4) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT:
0

IV.5) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
Zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie:
nie

Nazwa wykonawcy: Pracownia Projektowa A i M Arkadiusz Miśkiewicz
Email wykonawcy:
Adres pocztowy: ul. Wróblewskiego 51a/6
Kod pocztowy: 41-106
Miejscowość: Siemianowice Śląskie
Kraj/woj.: śląskie

Wykonawca jest małym/średnim przedsiębiorcą:
tak
Wykonawca pochodzi z innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej:
nie
Wykonawca pochodzi z innego państwa nie będącego członkiem Unii Europejskiej:
nie

IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY/ WARTOŚCI ZAWARTEJ UMOWY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ/KOSZTEM


Cena wybranej oferty/wartość umowy
132.471,00
Oferta z najniższą ceną/kosztem 132.471,00
Oferta z najwyższą ceną/kosztem 242.925,00
Waluta: pln

IV.7) Informacje na temat podwykonawstwa

Wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcy/podwykonawcom
nie

Wartość lub procentowa część zamówienia, jaka zostanie powierzona podwykonawcy lub podwykonawcom:

IV.8) Informacje dodatkowe:


CZĘŚĆ NR:
2   

NAZWA:
ZADANIE B - „Zagospodarowanie terenu Osiedla przy ulicy Mickiewicza, Krasińskiego i 6 Sierpnia w Dąbrowie Górniczej”

IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
21/09/2017

IV.2) Całkowita wartość zamówienia

Wartość bez VAT
504749.00

Waluta
pln

IV.3) INFORMACJE O OFERTACH
Liczba otrzymanych ofert:  1
w tym:
liczba otrzymanych ofert od małych i średnich przedsiębiorstw:  1
liczba otrzymanych ofert od wykonawców z innych państw członkowskich Unii Europejskiej:  0
liczba otrzymanych ofert od wykonawców z państw niebędących członkami Unii Europejskiej:  0
liczba ofert otrzymanych drogą elektroniczną:  0

IV.4) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT:
0

IV.5) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
Zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie:
nie

Nazwa wykonawcy: Pracownia Architektoniczno-Urbanistyczna ALMAPROJEKT Maciej Kolesiński
Email wykonawcy:
Adres pocztowy: {Dane ukryte}
Kod pocztowy: 41-260
Miejscowość: Sławków
Kraj/woj.: śląskie

Wykonawca jest małym/średnim przedsiębiorcą:
tak
Wykonawca pochodzi z innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej:
nie
Wykonawca pochodzi z innego państwa nie będącego członkiem Unii Europejskiej:
nie

IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY/ WARTOŚCI ZAWARTEJ UMOWY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ/KOSZTEM


Cena wybranej oferty/wartość umowy
615.000,00
Oferta z najniższą ceną/kosztem 615.000,00
Oferta z najwyższą ceną/kosztem 615.000,00
Waluta: pln

IV.7) Informacje na temat podwykonawstwa

Wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcy/podwykonawcom
nie

Wartość lub procentowa część zamówienia, jaka zostanie powierzona podwykonawcy lub podwykonawcom:

IV.8) Informacje dodatkowe:


IV.9) UZASADNIENIE UDZIELENIA ZAMÓWIENIA W TRYBIE NEGOCJACJI BEZ OGŁOSZENIA, ZAMÓWIENIA Z WOLNEJ RĘKI ALBO ZAPYTANIA O CENĘ


IV.9.1) Podstawa prawna

Postępowanie prowadzone jest w trybie   na podstawie art.  ustawy Pzp.

IV.9.2) Uzasadnienie wyboru trybu

Należy podać uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu oraz wyjaśnić, dlaczego udzielenie zamówienia jest zgodne z przepisami.
 

Adres: ul. Graniczna 21, 41-300 Dąbrowa Górnicza
woj. śląskie
Dane kontaktowe: email: zamowienia_publiczne@dabrowa-gornicza.pl
tel: 322 956 700
fax: 32 2625032, 2956700
Termin składania wniosków lub ofert:
2017-08-08
Dane postępowania

ID postępowania BZP/TED: 559365-N-2017
ID postępowania Zamawiającego: ZP.WIM.271.4.44.2017
Data publikacji zamówienia: 2017-07-31
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 1240 dni
Wadium: 14500 ZŁ
Szacowana wartość* 483 333 PLN  -  725 000 PLN
Oferty uzupełniające: TAK
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 1
Kryterium ceny: 99%
WWW ogłoszenia: www.bip.dabrowa-gornicza.pl
Informacja dostępna pod: www.bip.dabrowa-gornicza.pl
Okres związania ofertą: 30 dni
Kody CPV
71220000-6 Usługi projektowania architektonicznego
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
ZADANIE A - „Zagospodarowanie terenu Parku Hallera część A i B w Dąbrowie Górniczej” Pracownia Projektowa A i M Arkadiusz Miśkiewicz
Siemianowice Śląskie
2017-10-11 132,00
ZADANIE B - „Zagospodarowanie terenu Osiedla przy ulicy Mickiewicza, Krasińskiego i 6 Sierpnia w Dąbrowie Górniczej” Pracownia Architektoniczno-Urbanistyczna ALMAPROJEKT Maciej Kolesiński
Sławków
2017-10-11 615,00